• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Ако се удря някъде ще е в аспиратора, той си стърчи. Шкафа ще е над него. В стария апартамент бях с такъв аспиратор, не е много удобен за п0 високи от 160. :-D
EDI - майстор
А, отпуска свърши, от понеделник съм на работа, това долапче правя лека, полека след като се върна в къщи.В полицата няма да се чукат кратунки :lol: , понеже е на 1 см навътре в аспиратора, а и долапа ще е отгоре, както казва Ванката.Освен това се каня да вдигна аспиратора да легне на ръба на плочките.Най-много женското началство да си чукне челната част в стъклото, дето се разпъва, ама май си мисля, че то ще е малко над ръста на Шефа.Той, като всички велики Шефове - Сталин, Хитлер, Наполеон и други не се отличава ръстово :-D :lol: Снощи си мислех, че май отпред трябва да туря някаква тънка летвичка, да затворя челото, да не се изтъркалват случайно разни неща :? .Ама пак ще го смятам.
Грифин, минавала ми е такъв тип идея в началото, още преди да правя вратички, ама откак видях това с гумите, друго не съм правил.Мисля, че няма да има проблем, ако се работи с нормално сух материал, надали ще има кой знае какви разширения, но при монтажа на таблите ще има малко повече играчка.Сега с гумите се самонагаждат, страшно лесен монтаж се получава, а иначе ще трябва да се центроват при монтажа.Пък и вече съм усъвършенствал моманта с уплътненията - вече не слагам по целия канал.В къщи намерих един пакет самозалепващи гумени кръгчета Ф 25, средно твърда гума, дето се слагат под мебели да не драскат пода, кой знае кога съм ги купувал. :lol: Та, изрязвам си от тях лентички по 5-6 мм и слагам по две парченца във всеки канал на разстояние около 1/4 от дължината на канала в двата края.Така страната на таблата контактува само в две точки - хем няма кой знае какъв натиск при монтажа и слепването, хем е достатъчен за самоцентроване.
lavka86 - специалист
Здравей майстор EDI, аз също бих сложил малка летвичка отпред и щях да ти до предложа, но ти си се сетил.
Много са хубави нещата, направени за ВИЛАТА. Браво.
Грифин,относно таблите за вратичките, аз сложих по едно малко парченце от двойно залепваща лента в крайщата и посредата, без да махна лепенката от едната страна и така се наместват по-лесно.
EDI - майстор
Здрасти и на теб. :partyman: Летвичката отпред утече :lol: засега ще мина без нея.Бях забравил за нея, и вече ударих два лака на долапа :lol: .Ще оставя така поличката, да видя как ще изглежда на стената, ако се наложи винаги мога да добавя някакво бордче.
EDI - майстор
Починах си добре и оня ден започнах четвъртия долап от серията за вилата.Размерите са да запълни едно нестандартно място.Идеята се избистряше в движение, докато разглеждан материалите, дето имам.Част от гърба на долапа ще опира в стена, а другата част ще опира на кухненските долапи дето са под кухненския плот /отгоре ще е равно с плота/.Размерите са ширина 800 мм, височина 865 мм, дълбочина 500 мм..Изрязах всичко по размер със зеге-то, прешлайфах на размер в контактните точки и го сглобих да видя как ще изглежда.Понеже идва малко квадратен, поразчупих фасона на верткалните плотове.Ще направя един два вентилационни отвора за ДВД-то, дето ще е в правоъгълната ниша, ще поогледам още малко.Ще го разглобя, ще фрезовам малко челата, ще лакирам и ще сглобявам.

Прикачен файл

НОВ ДОЛАП 1.jpg

Прикачен файл

НОВ ДОЛАП.jpg
НОВ ДОЛАП.jpg (107.77 KиБ) Видяна 1240 пъти
x_klk - помощник
всичко е много готино
griffin - майстор
Добре изглежда :), това шкаф за телевизор ли е че двд ще слагаш?
Хамериканците съм гледал че слагат по една голяма дупка отзад за кабелите.
EDI - майстор
Да, отгоре телевизор ще има, а отдолу ДВД-то рече жената.Иначе са рафтове за каквото ти дойде на ума.
EDI - майстор
Сложени рафтове на мястото им.М..как му, пускам ги от тела и са обърнати.Да ти таковам техниките. :-D

Прикачен файл

1442417435481.jpg
1442417435481.jpg (28.45 KиБ) Видяна 1138 пъти

Прикачен файл

1442417431217.jpg
1442417431217.jpg (30.83 KиБ) Видяна 1143 пъти
ZEDYCUS - майстор
Остави техниката, ми таковай ж.......а. :razz:

Много готин шкаф е станал. =D> :partyman:
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Малко мебели, собствено производство, за вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: