Всичко за дърводелството
king82 - специалист
Честит имен ден на всички Николайчовци.
Дано темата послужи на някой, както аз бях вдъхновен от темата която съм посочил в началото.
dadko - майстор
king82 написа:
И аз ся кво да направя да го разглобя и да почвам на ново ли? Като си направил толкова хубаво легло, що не си направил подробна тема че да се поучим и ние. Ако си гледал темата от начало ще прочетеш, че леглото е готово преди да започна темата.Аз тато не разбирам от компютърни програми си бях направил от картон само страната с една ос и един амортисор и докато го докарам на размери.
Не ме наппадай така. Аз не критикувам изобщо това, което си направил, дори напротив. това, че не си правил предварително проект на компютър- няма никакво значение. Важното е, че си се справил както можеш, а виждаме, че можеш, и то - много добре. поздравления.
Не съм постнал тема, защото не съм реализирал проекта. А и съм написал "щях да правя", а не- "направих" Просто колегата, за когото я проектирах- се отказа.
Варианта с двете планки- има предимствата, че може да се мествт едня спрямо друга, докато при мен- планката е една и няма възможност за промяна на положението на осите.
На компютъра- можеш да променяш нещата и да ги видиш как ще изглеждат, както и да видиш как ще работи механизма.
Ето едно клипче, където малко съм променил положението на отворите
http://youtu.be/W3KV-IEWcks
ZEDYCUS - майстор
=D> Браво , перфектно легло се е получило без скъпи комплекти механизми.
Да знаеш, че някой ден може да го копирам леглото, докато не си го патентовал. :-D :partyman:
griffin - майстор
Браво идеално се е получило и като функционалност и като решение. Според мен никой няма да има идея че това е логло докато не го отвориш така си го докарал отвън. Стискам палци да има повече такива хора тука :-).

За други сръчковци като тебе които им се занимава да правят нещо по къщата препоръчван тоя сайт
http://www.1-2-do.com/de/
верно че е на немски ама гоогле превежда и има много идейни неща като поразгледа човек.
Сори че оспамих темата.
bulhomes2 - майстор
Супер е станало. Имам само един съмнителен момент. Надявам се да пишеш след време, ако се случи. При разгънато легло голяма част от леглото и спящите висят на клавирната панта. А нея я нямам за кой знае колко стабилна. Правих си експерименти с едни сгъваеми маси с амортисьори и такива панти и имам доста "бракувани". Но ако се появи този проблем е лесно поправим с добавянето на още едно вътрешно парче към подвижния крак, на което ще ляга матрака в разгънато положение. Трябва да се обърне и пантата. И ако не се отнеме от матрака дебелината на добавеното парче - в затворено положение подвижния крак ще "стърчи" с дебелината на парчето. Ако не ме разбереш - ще рисувам.

ПП. Даже сега загледах, че не "виси" на пантата, а натиска оста и на въртене към оста на видиите на вертикалното перо. Което е още по-лошо. Дано да не съм прав.
king82 - специалист
Приемам критиките (препоръките), на всички. Вероятно с времето ще се явят кусури, но дори и с купешките мебели е така,че даже и повече. Леглото ще е за гости и ще се ползва рядко, но след време кажа впечатления.
Чувството да направиш нещо хубаво сам, е страхотно.
Дайте размери на планките ако обичате.
dadko - майстор
Ето някакви примерни. Но по- добре е размери да ти дадат тези, които са направили тези механизми и работят

Прикачен файл

Leglo_dim.JPG
Leglo_dim.JPG (19.65 KиБ) Видяна 3464 пъти
dadko написа:
Ето някакви примерни. Но по- добре е размери да ти дадат тези, които са направили тези механизми и работят
Благодаря.

Тема "Wall Bed по български!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: