• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 82
Всичко за дърводелството
big_death - специалист
FAR TOOLS са и двете машинки , втора употреба са с документите за произхода им , купени са преди време от Бриколажа, малко са ползвани и са ми ги доставили от Софийско .
mavryt4o - майстор
smoka написа:
Ориентирай се към някоя българска машина втора употреба не се занимавай с тия китайци.за 800-1000 лв ще си намериш читава машина . чугунена не ламаринена като тия по горе аз имам 3 операционна машина на Якоруда 250 мм е размера на вала.направо е змей и тежи около 250-300 кг спокойно и пускам греда 12 на 12 на 4 метра не мръдва какъв е тоя щрайхмус дето като му пусна една дъсчица и той се килва :rolleyes:
колега виждам че имаш поглед над тези машини и имам спешен въпрос предлагат ми тази машина за 650 лева заслужава ли си за любителски цели мотора е 4.4 киловата

Прикачен файл

45796725_1_800x600.jpg
45796725_1_800x600.jpg (108.67 KиБ) Видяна 1840 пъти
ZEDYCUS - майстор
Гледах я в Продавалник, машината е Якорудска 3 операционна и за тези пари е идеална(там е 850лв) че е и от Пловдив :-D Имаш късмет, че нямам къде да я монтирам иначе щях да те преваря :razz: От седенето най много някоя поизбила ръжда да зачистиш и някой лагер да се наложи да се смени.
mavryt4o - майстор
ZEDYCUS написа:
Гледах я в Продавалник, машината е Якорудска 3 операционна и за тези пари е идеална(там е 850лв) че е и от Пловдив :-D Имаш късмет, че нямам къде да я монтирам иначе щях да те преваря :razz: От седенето най много някоя поизбила ръжда да зачистиш и някой лагер да се наложи да се смени.
:) добре но ако нещо се прецака обещай да помагаш в новата ми тема ,,помощ ремонт на 3 операционна машина
ZEDYCUS - майстор
:-D Ще помагам нямаш проблеми :partyman: Огледай за липси по привода на штрайхмуса, най добре я пробвайте да се увериш, че всичко работи.
bulhomes2 - майстор
Дууу. Бях се засилил да давам 1500 лв за отремонтирана подобна, обаче я продадоха. Вземай веднага!!! viewtopic.php?f=54&t=44094
mavryt4o - майстор
ZEDYCUS написа:
:-D Ще помагам нямаш проблеми :partyman: Огледай за липси по привода на штрайхмуса, най добре я пробвайте да се увериш, че всичко работи.
всичко си е по машината но ме хвана страх да я пусна ремъка е за смяна и лагерите доста шумят ,ремъка ще го сменя ама лагерите как се свалят какви са? интересно ми стана че няма никакви отвори за гресирване в телата
ZEDYCUS - майстор
Лагерите са капсуловани, имат си фабрично грес и не се гресират впоследствие, освен тези плъзгащите на пантата на плота. Номер няма как да ти кажа, като ги свалиш ще прочетеш номера и в магазина. А как се свалят,(кои на вала ли?,) така наизуст пак не мога да ти кажа, направи снимки пък ще ги измислим.
kendal - специалист
Имам два подобни абрихт- щрайхмуса на единия само съм сменял лагерите 6206 са ,това упражнение се случи точно когато ми трябваше най-много ,по време на работа машината направо спря отначало помислих че изгоря ел. двигателя,оказа се блокирал единия лагер беше на ВМЗ предполагам на доста часове работа,за да избегнеш това смело сменяй лагерите докато не си започнал работа с машината ,желая успех
mavryt4o - майстор
ZEDYCUS написа:
Лагерите са капсуловани, имат си фабрично грес и не се гресират впоследствие, освен тези плъзгащите на пантата на плота. Номер няма как да ти кажа, като ги свалиш ще прочетеш номера и в магазина. А как се свалят,(кои на вала ли?,) така наизуст пак не мога да ти кажа, направи снимки пък ще ги измислим.
смених ремъка 5 лева и машината запя работи перфектно позаиграх се малко и бях изненадан от прецизната работа и на 3 те операци вече мога да се захвана малко да си почистя работилницата че съм си набелязъл в продавалника един банциг...
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: