• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 82
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Ей златни сте :prayer: изтърках хубаво плота имаше малко ръждичка почистих триците под телата ами какво да кажа друга машина .Преди значи затова като забиваха детаилите и ги вадех с голям зор в долната част бяха кафеви от ръжда сега бягам да ги чакам :-D .Като правеше проблемите малко натягах пружините и сега като почиствах под държачите още повече май се натегна че като подадеш изтръгва ти материала от рацете с трясък чак ме стреска дали да не го отхлабя?
komstiza - специалист
Е нали сме затова тука,да си помагаме.Радвай се на машинката,хубава е и ще ти върши много работа.Гледай си я,поддържай си я и ще ти служи вярно.Хубави са старите български машини,но за съжаление вече не ги произвеждаме повечето,а се напълнихме с китайски и кви ли не боклуци :?:
cvetomir_77 - специалист
Някой поръчвал ли си е машина от САЩ? Интересува ме на колко волта работят машините там (май бяха 120 волта)? И дали ще намеря човек, който да ми направи такъв траф, че щрайхмуса да работи нормално.
griffin - майстор
Имам питане към колегите с по големи машини, успях да се докопам до едно HC 260 на електра бекъм правено в германия което е почти ново, но това което ме дразни е че остават следи от входящата и изходящата ролка което безкрайно много ме дразни. От предната ми машинка съм свикнал да свалям по 0.5мм или 0.2мм когато догонвам размер на детайл но там валяците са гумени и този проблен с следите липсва. На електрата ако се пусне малко по голяма стружка входния валяк следите се махат но от изходния има едни много ситни рески които не мога да разкарам.
До тука пробвах да намаля натегнатостта на пружините на валяците, но без успех, опитах да омотая ролките с изолирбанд на горедолу равномерен слой но пак има следи поизчезнаха но са си там. Обмислям още варианти, гледам че в нет-а може да се поръчат уретанови валяци ама цената отива в небесата.
Мерси предварително на отзовалите се и ако не за акъл поне дали при вашите големи машини го има тоя проблем с следите от валяците.
bimbaeco - майстор
Аз съм си купувал много машини от САЩ. Имам компресор за пирони Портър Кейбъл, фреза Крафтсман и почти цялата серия инструменти Риоби 18+ с НиКад батерии. Работят на 110 волта. Трафове има готови, в продавалник един даже продава английски трансформатори от 110 към 240.
С фирмите, които доставят от САЩ, излиза доста скъпо - като платиш тяхната комисионна, транспорта и митото. Най-изгодно според мен е да се купуват машини от Англия (освен ако нямаш приятели, които да ти донесат нещо от САЩ без да плащаш транспорт и мито - юни месец имаше промоция в Хоум Дипо макита 18V винтоверт и гайковерт с куфар, зарядно и две 3-амперчасови батерии за 150 долара #-o ).
Тоя щрайхмус споед мен не е лош http://www.ebay.co.uk/itm/CLARKE-WOODWO ... 1510085559
Китайски е, но този бранд е известен отдавна в Англия и има сравнително добри отзиви за машините. Ще излезе 650 лева с доставката и е с 25-сантиметров вал, така че ще е много лесен за пренасяне натам-насам.
cvetomir_77 - специалист
bimbaeco написа:
Аз съм си купувал много машини от САЩ. Имам компресор за пирони Портър Кейбъл, фреза Крафтсман и почти цялата серия инструменти Риоби 18+ с НиКад батерии. Работят на 110 волта. Трафове има готови, в продавалник един даже продава английски трансформатори от 110 към 240.
С фирмите, които доставят от САЩ, излиза доста скъпо - като платиш тяхната комисионна, транспорта и митото. Най-изгодно според мен е да се купуват машини от Англия (освен ако нямаш приятели, които да ти донесат нещо от САЩ без да плащаш транспорт и мито - юни месец имаше промоция в Хоум Дипо макита 18V винтоверт и гайковерт с куфар, зарядно и две 3-амперчасови батерии за 150 долара #-o ).
Тоя щрайхмус споед мен не е лош http://www.ebay.co.uk/itm/CLARKE-WOODWO ... 1510085559
Китайски е, но този бранд е известен отдавна в Англия и има сравнително добри отзиви за машините. Ще излезе 650 лева с доставката и е с 25-сантиметров вал, така че ще е много лесен за пренасяне натам-насам.

1250 вата не е ли малко слаб?
bimbaeco - майстор
За 250-милиметров вал не мисля, че е слаб - зависи как и за какво ще го използваш. Ако ще си изкарваш прехраната с него, вземи Макита или Деуолт и то от България, за да си сигурен, че имаш гаранция и поддръжка. Ако ще го носиш на вилата да правиш разни неща от време на време - ще ти е тамън и този.
Имах подобен на Фар Туулс от зелените - работи без грешка, нищо че е китаец. Направил съм 5 интериорни врати с 45-сантиметрови масивни каси с него - не трепна.
griffin - майстор
Т.к никой не предложи нещо реших да приложа каквото ми се въртеше в главата :)

За предния подаващ вал ползвах топъл силикон, изолирбанд и термосвиваем шлаух, за задния изолир банд и термосвиваем шлаух, промених малко неща по конструкцията на самата механика и промених положението на валовете така че да са мааалко под ножа при ненатиснато положение. Извинявам се за лошото качество на клиповете но са снимани с една ръка :). Като завърша цялата машина ще публикувам какво и къде е правено с снимки в темата за модифициране на машини.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cNbDufJ1E00[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XbLve-zuFb8[/youtube]

Дано на някой от колегите да е полезно, поне ще спестят пари от експерименти :).
cvetomir_77 - специалист
Днес ми пристигна "Китайчето". В събота и неделя ще трябва да му направя регулировка и да го тeствам :)
Изображение
EDI - майстор
А честито, да ти върши работа дълги години. :partyman: Давай отзиви после.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: