Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Имам около 500 гр байц на кристали. Въпроса ми е този байц само с вода (спирт) ли се разтваря? Искам да си оцветя с него масло, вакса или полиуретанов лак, но май няма да се получи.
griffin - майстор
Ако е за разреждане с вода или спирт в маслото не се разтваря, тествал съм го тоя номер. Може би ще стане ако направиш спиртен разтвор и сложиш няколко капки от него в маслото, но това е само предположение не съм го тествал.
bimbaeco - майстор
Ако ще го ползваш с полиуретанов лак, разтвори пигмента в разредителя и после си добави колкото е необходимо от сместа към лака, за да постигнеш желания цвят. Разредителят за полиуретанов лак разтваря също вакси и масла, т.е. може да добавиш и масла към рецептата. Сам Малуф например е ползвал полиуретан, ленен безир и тунгово масло в съотношение едно към едно.
cvetomir_77 - специалист
Оказа се, че байца с който разполагам се разтваря само с ВОДА. Май няма да го ползвам :(. Другият вариант е да си взема безцветен воден лак и да си го оцветявам, както си искам, но в момента исках да си оцветя собственоръчно произведената вакса :weedman: .

Тема "Въпрос за байц." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: