• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 68
Всичко за дърводелството
cvetankirilov - специалист
Здравейте. Искам да ви питам, според вас колко трябва да бъде хода на линеала на масата назад спрямо центъра на отвора в масата. Или всичко е по лична преценка :)
EDI - майстор
Ами няма някакво правило, по твоя преценка си го направи.
cvetankirilov - специалист
Започнах и аз моята маса, сглобих основната конструкция, набарах едни плотове от стар гардероби, и реших да изкопирам от Еди за крайно покритие ламинат.ЗАпочнах да правя и плочата за фрезата и тук дойде време за проблем. Мислех да сменям фрезерите от долу,при отпуснато положение на машината ама отвора , на алуминиевата плоча е 65мм, а табления фрезер е 80мм и не минава през дупката. Когато повдигна фрезата до необходимата височина за работа пък гайката отива на майната си и смяната е доста трудна . дайте съвет как да постъпя :?
bimbaeco - майстор
Правило № 1 за темата "Маса за оберфреза":
Приложи снимки;
Правило № 2 за темата "Маса за оберфреза":
Слушай ЕДИ
Правило № 3 за темата "Маса за оберфреза":
Виж правило № 2 :-D
cvetankirilov - специалист
cvetankirilov написа:
Започнах и аз моята маса, сглобих основната конструкция, набарах едни плотове от стар гардероби, и реших да изкопирам от Еди за крайно покритие ламинат.ЗАпочнах да правя и плочата за фрезата и тук дойде време за проблем. Мислех да сменям фрезерите от долу,при отпуснато положение на машината ама отвора , на алуминиевата плоча е 65мм, а табления фрезер е 80мм и не минава през дупката. Когато повдигна фрезата до необходимата височина за работа пък гайката отива на майната си и смяната е доста трудна . дайте съвет как да постъпя :?

ok снимки след малко :razz:
cvetankirilov - специалист
ето, сглобявам с абсолютно каквото имам, понеже докато четох темата ме убедихте, че това няма да е последната маса. а и на тази трябва да се науча :)

Прикачен файл

DSCI1991.JPG

Прикачен файл

DSCI1990.JPG
DSCI1990.JPG (91.43 KиБ) Видяна 2146 пъти

Прикачен файл

DSCI1989.JPG
DSCI1989.JPG (110.78 KиБ) Видяна 2146 пъти
EDI - майстор
Дзначи :lol: този проблем се оправя така - вземаш зеге-то и слагаш нож на метал.Очертаваш излишното от плочата и изрязваш с зеге-то без много да му мислиш.Обикновено се изрязва плътно до двата водача на машината.И вече си сменяш отдолу фрезера :-D . viewtopic.php?f=35&t=1488&p=533393&hilit=%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80#p533393 ей тука са снимките на изрязания ми Макалистър, щото и при мен табления не минаваше през дупката. :partyman: Нищо и няма на масата, единствено условие е да ти е равен плота отгоре и да си закрепиш машината, нищо друго не се иска като начало.Даже и упор не ти трябва за повечето работи.С упора работя само като фрезера е без лагер.
cvetomir_77 - специалист
Днес се чувствам удовлетворен от себе си :). Направих този линеал
Изображение
и успях да слепя няколко дъски благодарение на Yoniko :). Във Вторник ще видя как съм ги слепил, след като ги прешлайфам малко.
ZEDYCUS - майстор
Айде множим се. :cool: Браво поиграл си си, но се е получил много добре линеала. :partyman:
cvetomir_77 - специалист
Имам още да го доработвам, но нямам представа кога ще е.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: