• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 68
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Има ли причина Циркуляр и фреза да не са на една маса? :?

Плочките ще са като дураловата на колегата с фрезичката Елтос. :)
EDI - майстор
Аз поне не виждам причина, въпрос на желание на майсторящия.Вече е въпрос на твое решение как ще ги разположиш на плота.Трябва да си предвидиш място за канали за циркуляра, да си слагаш разните упори, ама там колегите ГРИФИН, БИМБАЕКО, пък и други са напред с материала :partyman: .За фрезата не ти трябват канали, можеш да я сложиш където искаш, като си предвидиш къде ще ти е упора, по който ще се плъзгат детайлите при някои операции.
Фитилчо - майстор
Мисля да ги сложа една зад друга машинките . И двете се скриват под масата при желание, така, че не е проблем.Циркуляра също е с потъване, така, че не е проблем.

Могат да ползват една и съща гуида хващайки я в канал за целта и само ще я местя :?

Или да направя масата с една дупка и да сменям инструментите/плочките направо??

Вторият вариант ще ми спести място.
nikolson - майстор
Циркуляра купи ли го, щото гледам пише, че не е наличен. 50 лири, егати далаверата. :-D
Фитилчо - майстор
Пазаря го в момента за 35 до 40 лири в момента. Има май 5 или 6 налични, казал съм да ми изберат най запазения.
Струва майка си и баща си с тея данни и диск, който държи.

Искаш ли? На 110 волта е обаче, ще си купя траф, имам и Лентов шлайф на 110 волта и Къртач, та е време да си взема един траф на 110 волта 2000Вата.
nikolson - майстор
Имам Макита 5008. За траф се замислям отдавна, че доста оферти за 110 волтови изпадат. Колебая се дали да не купя от тука. Защото са тежки и с транспорта става скъпо. А Туулпак ги продават в София по 190 лева.
Фитилчо - майстор
В Конрад са още по евтини 2000 Вата 100 и нещо лева.

Аз от тук ще го взимам че транбспорта е мама и тате

Готини са тези от Туулпак
EDI - майстор
Аз бих си ги направил на отделни плочи.И на отделни места, че май едното с другото място не се връзват много много.За фрезата не ти трябва шрина, ама за циркуляра за рязане на плотове ще ти трябва.Освен ако не направиш и подвижни крила, да си увеличаваш площта на масата. :?
Фитилчо - майстор
Подвижните крила също са в проект ...

Имам Фесто с линеал 1400 и затова няма да цепя плотове на циркуляра . Няма да го използвам за това.
EDI - майстор
Еми тогава една дупка и две еднакви плочи за всяка машина, ако става.Циркуляра май ще е с доста по-голяма основа обаче и съответно по-голям отвор в плота, ама си мисля, че няма да е проблем, ако плочите са здрави.Имам предвид, ако направиш размера на плочите по плочата на циркуляра, да не увисва фрезата в по-големия отвор, ама и да увисне, надали ще е нещо решаващо.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: