• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 68
Всичко за дърводелството
teon - специалист
...още една тема за лифтове...
http://forum.woodtools.ru/index.php?PHP ... #msg267363
colyo - специалист
Изобщо не е необходимо да са на различни маси. В най-скоро време ще стартирам проект "Уникалната работна маса" със всичкия "прикачен" инвентар по нея: циркуляр, фреза, ел.ренде, лентов шлайф, бормашина и още каквото ми дойде на ум. Само чакам да дадат заплатата и ще поръчам основните детайли.
bulhomes2 - майстор
colyo написа:
Изобщо не е необходимо да са на различни маси. В най-скоро време ще стартирам проект "Уникалната работна маса" със всичкия "прикачен" инвентар по нея: циркуляр, фреза, ел.ренде, лентов шлайф, бормашина и още каквото ми дойде на ум. Само чакам да дадат заплатата и ще поръчам основните детайли.
За стругче те подсещам. Дайба тея дето бавят заплатите...
colyo - специалист
Това съм го гледал, но идеята ми е друга. Ще бъде маса с три машинки с общи паралели (канали) за "подпирачките". Двете ще са постоянно монтирани, а третата ще може да се сминя според нуждата. Снощи ми пламна чергата от едно клипче с електрически подигателен механизъм от моторче за чистачки и смятам да монтирам такива на фрезата и циркуляра. В понеделник, като отида на работа ще сканирам идейния проект на масата и ще го пусна за рецензии. Наумил съм си да "пооткрадна" няколко идеи от "INCRA" за "подпирачката" и прахозасмукването.
bulhomes2 - майстор
Ми пусни и на нас клипчето де!
colyo - специалист
Беше една от препратките след това клипче, но в общи линии идеята е подобна, просто не се използва купешкия повдигателен механизъм на "INCRA".


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L2dgVIvbMS8[/youtube]
EDI - майстор
bimbaeco написа:
Еди, ти май единствен си правил механичен подемник. В началото има снимки, но не е лошо да драснеш няколко реда как си го направил, дали си доволен, как включваш фрезата, как сменяш битовете и т. н. Аз поне смятам да преработвам моя, та затова ми е интересно.
Аз мислех, че механизмът става и за новата фреза. С нея какво мислиш да правиш?
Ами ето за механизма.Закрепването на фрезата и механизма за движени есе вижда на снимките в началото.Шейната има една неподвижна част и една подвижна, влизат една в друга.Неподвижната се закрепва с коларски болтове към две вертикални гредички от конструкцията на масата.Към подвижната част е закрепена дървената част, на която се хваща водовземната скоба за закрепване на фрезата.Четирите болта минават през цялата подвижна част, през скобата и чрез тях се затяга скобата да закрепи фрезата.На неподвижната част има два канала, за да минават през тях болтовете, да може да се движи подвижната част.На една от снимките се вижда дървената част отдолу, където влиза шпилката М12.Там има проходен отвор по цялата дължина и вътре е залепена една дълга гайка М12.Как става движението - на снимките се вижда една напречна дървена летва, тя е закрепена за две хоризонтални летви.През нея минава отвор Ф12, а от двете страни има залепен по един лагер с вътрешен Ф12.През тях преминава шпилката.Подвижната част с фрезата може да се сваля от неподвижната част на шейната.Та, шпилката се нахлузва през лагерите, и се завива в дългата гайка.После с две гайки шпилката се застопорява да не се движи нагоре-надолу и вече като се върти винта, чрез гайката се движи само подвижната част на шейната.За захранването долу на пода съм сложил един контакт с ключ, от който излиза кабел и щепсел зад масата.Бутоните на фрезата са махнати, като щепсела от масата се включва към прахосмукачката, която има контакт за инструменти.като включа ключа долу в масата, тръгва всичко.Битовете могат да се сменят и под плота на масата, има доста мясдто, а може и над масата, РАЙДЪР-а има дълга ос и когато шейната е в горно положени есе работи лесно.Новата фреза я хванах по друг начин - закрепих основата директно за покривния ламинат с няколко винта.От долу ползвам същата летва с лагерите, но допълнително закрепих едно парче дърво с гайка в него, за да може винта да се движи по резбата си нагоре-надолу.новата фреза има много добро застопоряване и микрометричен винт за настойка, но все пак отдолу, след като настроя височината на фрезера, подпирам с винта за още по-голяма стабилност.В общи линии това е, не знам дали ясно го написах, ама ако има въпроси, ще отговарям допълнително.
teon - специалист
colyo написа:
но в общи линии идеята е подобна, просто не се използва купешкия повдигателен механизъм на "INCRA".
... :razz: тея паянтови 'стъклоповдигачи', може да ги замениш с нещо по-стабилно като ел крика от първата снимка...
http://www.google.bg/url?q=http://www.z ... hsGNnKUbKQ
iva6ki - специалист
Аз харесвам тази концепция, тъй като и на мен
ми предстои да направя маса за фрезата.

http://www.youtube.com/watch?v=2WD8VdX4 ... 9C2948FDF2
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: