• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 68
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
=D> намацай с лепило или с лак краищата на пдч-то да не попива влага :)
takeda - помощник
Здравейте на всички, с огромен интерес изчетох целия форум, тъй като съм решил и аз да си направя маса за оберфреза. Ще ви помоля за съвет, тъй като никъде не открих някой да си е правил плота от дебел плексиглас. Аз се сдобих с един дебел плот 3 см от старо баскетболно табло. Та въпроса ми е става ли като материал, тъй като няма как да се раздуе, изкриви и т.н., но незнам как се фрезова за да си направя каналите и жлеба за плочата. Ще бъда много благодарен на всеки, който си изкаже мнението по въпроса ми. Благодаря!
cvetomir_77 - специалист
Аз не бих го използвал. Плексигласа се пука (цепи) особено ако е по студено помещението. Дори по време на обработката има вероятност да се спука. Вярно че твоя е доста дебел :-D , ама все пак ... :?
takeda - помощник
Ами доста масивен ми се вижда пък и бая си тежи около 50кг за лист 1,5 на 1
griffin - майстор
Ако можеш пробвай на единия край на паното как ще се фрезова, по-принцип пластмасите изискват по ниски скорости защото се загряват от триенето и почва да се топи. Голяма мъка е да почистиш после пластмасата от фрезера. Никой не си е правил плот от това защото не е добарал такъв :-D, иначе съм ползвал 3мм плексиглас за допълнителна база на фрезата той се цепи и трябва да се внимава, но смятам че баскетболното табло са го сметнали да му се мятат говеда по 100кила и едва ли ще е кекав, може би е съставен от няколко пласта като авто стъклата. Дерзай и сподели резултата мен поне ще ми е интересно.
takeda - помощник
Благодаря за куража :) Един пласт е, не е на няколко, но с какъв фрезер да го фрезовам. Фрезата си я купих втора ръка Dewalt dw625EL наскоро и е на 12,7 в момента /поне така ми казаха никъде по цангата не пише/ , а пък в България никъде не откривам фрезери за такава цанга и май ще трябва да чакам от aliexpress около месец да пристигнат. Ако някой знае къде се продават тука ще го помоля да сподели. Всички фрезери ли стават и за пластмаса или са по специални и някъде го пише. Мисля на няколко стъпки да го фрезовам до 8мм за плочата за да не го спукам, а успоредните направляващи на каква дълбочина и широчина се правят?
sreky - специалист
Здрасти,инчовите фрезери в бг трудно се намират и трябва да ги поръчваш от чужбина,но са по качествени и доста по евтини спрямо цените в бг.Потърси си метрични цанги така ще имаш по богат избор .За вкопаването зависи какъв профил си намериш,Т-слот профил не съм намирал по нашите магазини ,масово се ползва профил за корнизи или някакъв друг с даработка и изпиляване.За дълбочината на фрезоване на 2-3 пъти е добре
EDI - майстор
Продават се цанги 12 за ДЕВАЛТ. Вземаш си една и като си вземеш втулката 12/8 си готов.Инчови фрезери от ИБЕЙ, вземи си комплект за вратички, 8-ици си вземи от тук.Има и комплекти от 35 фрезера на12,7, може и такъв да си вземеш, ако искаш.За оберката няма нужда от канали, но това си е мое мнение, до сега никога не са ми трябвали.Плочата за машината я направи или от метал или от парче ламинат, може и без плоча.Машината ти е хубава, направи и профилактика.
profesionalist_wood - майстор
Затова си взех мощната оберфреза спарки с включени инчови и метрични цанги за да мирясам :)
takeda - помощник
Благодаря за отговорите. Колкото до това да си взема спарки, деволта ми излезе доста по-на сметка, пък и съм чувал доста негативи за спаркито и за това везните натежаха за деволта. Все пак за никъде не бързам малко по малко ще я окомплектовам. Май мисля да си поръчам комплект фрезери от ebay или aliexpress.
До EDI мисля да направя канали, защото гледах едно клипче на един пич как си е направил квадратен отвор 30/30 мисля и става и за циркуляр. Но едно е да си мисля, че може да стане друго е да стане. Защо плочите винаги са правоъгълни, има ли логика, мисля че след кръга следващата здрава форма е квадрата и след това правоъгълника? Така поне аз си го представям във въображението си.
За това клипче става въпрос, сигурно сте го гледали но ще го пусна: https://www.youtube.com/watch?v=IXWHJA-vJIM.
МОЛЯ КОМЕНТИРАЙТЕ!!!
Последна промяна от takeda на нед ное 08, 2015 3:54 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: