• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 68
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
:? Абре много сте се заиграли с тези маси си мисля. С тази от снимката съм направил и беседката и барбекюто, и няма нито повдигане, нито застопоряване на плочата, седи си само от тежеста на фрезата. Като искам да настроя дълбочината или сменя фрезера я повдигам от леглото и настройвам. За ограничител водач от проста дъбова летва с две стяги. Лека компактна и лесно прибираема, за застопоряване два винта в непотребна маса.

Пробвах новата работна масичка като скеле с една стълба, екстра е издържа ме 100кила, но си трябва още една за по лесно и сигурно, стълбата е от турските и е боклук. Ексцентършлайфа от Лидл и той издържа, учуди ме. :-D

Прикачен файл

Masa Freza.jpg

Прикачен файл

ABCD0005.JPG

Прикачен файл

ABCD0004.JPG
bimbaeco - майстор
Сигурен бях, че не си ходил само да спираш водата на вилата. :yawinkle:
Верно се унесохме малко с инженерството. Трябва май да наблегнем повече на готовата продукция и по-малко на машините.
ZEDYCUS - майстор
bimbaeco
Сигурен бях, че не си ходил само да спираш водата на вилана. :yawinkle:
Мишо, време беше да си поправя грешката с яхтения лак от преди 5 години, шупна яко миналата година, сега го минах с лак на водна основа от Лидл :-D поднових и изгорялото масло на пода, че навява сняг и дъжд. Иска си грижа преди зимата.
А обрах тая сутрин и последните сърнели за сезона. . :partyman:
bimbaeco - майстор
Трябва да си кажеш наблюденията за ексцентричния шлайф. На моя му се изтри велкрото и почнах да работя с един делташлайф от Лидъл, който ми дере материала и ме нервира сериозно. Надявам се да е от шкурката, но при първа възможност или ще си оправя стария, или ще си купя нов ексцентричен (за резервна шайба искат 30 лева и то без гаранция, че ще стане).
Тани - модератор
ZEDYCUS написа:
:? Абре много сте се заиграли с тези маси си мисля. С тази от снимката съм направил и беседката и барбекюто, и няма нито повдигане, нито застопоряване на плочата, седи си само от тежеста на фрезата. Като искам да настроя дълбочината или сменя фрезера я повдигам от леглото и настройвам. За ограничител водач от проста дъбова летва с две стяги. Лека компактна и лесно прибираема, за застопоряване два винта в непотребна маса.

Ще взема да ти открадна идеята, че тези на останалите ги мисля цяла седмица и нищо не съм направил още :lol: И аз се чудех, защо ли са ми повдигащи механизми?
colyo - специалист
И моята фреза в момента е монтирана в едно дълбоко чекмедже и като ми потрябва набързо я вадя и си фрезовам, но обичам изпипаните неща, пък и съм си навил на пръста, че ще си я направя професионално. Също така в момента работя на един тезгях, който си сътворих за половин час, когато започвах строежа. Много ми е грозен и искам да го разкарам. Иска ми се и всички машинки да са прибрани на едно място и лесно да се монтират и демонтират. Това лято правих един дървен навес за дървата и ми останаха доста изрезки, та съм си подготвил и занимавка за през зимата.

ПП : [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mcZ9LBtJyt0[/youtube]
EDI - майстор
Като гледам този образ на клипа в началото, все едно мен си виждам.Жената понякога пита, къде съм се отнесъл.Е, как да и обясня, че мисля за глобални неща :lol: .А иначе, като си направиш нещо, после ти се иска да е по-добро, и така.И аз си направих първата маса за малката фреза, после ми се прищя да имам голяма фреза 12,7, пък за нея трябва по-здрава маса, че с долапчета и нещата тръгват лека полека към усъвършенстване. :partyman:
ZEDYCUS - майстор
Тани
И аз се чудех, защо ли са ми повдигащи механизми?
При работа с дърво рядко ми се е налагало фрезоването да го правя на два паса. Почти винаги особено ако е с лагер го правя на един пас. Настройвам само един път височината. Свършвам операцията на всички детайли и сменям фрезера за друга, ако има. А за да го сменя, ако масата е застопорена с винтове, а има ли повдигащ механизъм трябва да е, ще се мотам да я размонтирам и монтирам.
Така си мисля, но тези ми разсъждения няма да ми попречат, да направя на следващата маса тези гъзарийки, ей така да има. :-D
colyo - специалист
Това ми грабна окото с няколко добри идеи.
big_death - специалист
Имам едно въпросче , за което колегите ще сметнат че е малко тъпо , но : може ли линияла на оберфрезата да ти е от лявата страна , като на банцига да речем ? /профисионално изкривяване :-D/
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: