• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 68
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Когато стане тогава, аз втората маса я започвам вече втора година май. :lol:
cvetomir_77 - специалист
От ключа с блокаж се пуска ток към втория ключ (в който е включена фрезата) и към разклонител в който си включвам щрайхмуса, циркуляра и аспирацията (която още е в разработка :) )

Изображение
griffin - майстор
Цветомире ако имаш като ключа с червената шапка ползвай такива :), и го наклони надолу, така като го праснеш ще изключва машината, горния ключ докато го уцелиш кое изключва може да мине време аз на циркуляра редовно го ритам с коляно за да го изключа :).
cvetomir_77 - специалист
Идеята ми беше да ги монтирам вертикално, но се оказа, че не ми позволява мястото (пречеше ми на повдигащия механизъм). Иначе за това съм взел такъв ключ - той играе ролята на шалтер (спира тока на всички машини).
Нямам такива ключове под ръка - купих си ги от интернет магазин за 29 лв с доставка двата. Парите ми видяха много, но прецених че ръцете са ми по скъпи.
lavka86 - специалист
Много правилно си направил изключващия шалтер. Аз още не бях довършил масата и си направих такъв включващ и изключващ ключ с контактор и съм доволен. Всичко може да стане, но да се нарани човек, не бива.
Приятен ден. :partyman:
cvetankirilov - специалист
Е, след месц ми остана време и поработих още малко по масата. Плота от ламинат се оказа пълен провал(не заради мен , а заради това , че ламината се беше доста пораздул) и поръчах на един познат да ми направят една плоча от 5мм ламарина.вкопах я в плота и се получи доста добре.

Прикачен файл

DSCI2084.JPG
DSCI2084.JPG (46.07 KиБ) Видяна 2228 пъти

Прикачен файл

DSCI2082.JPG
DSCI2082.JPG (42.46 KиБ) Видяна 2228 пъти
cvetankirilov - специалист
След това обковах основната конструкция с ламперия и масата се стабилизира доста.Монтирах и фрезата , остава да правя подемен механизъм и линеал и окабеляване и канал за успоредно водене и ........ :lol:
Прикачен файл:
DSCI2080.JPG
DSCI2080.JPG (79.32 KиБ) Видяна 2227 пъти
ето изглед отстрани и отзад
Прикачен файл:
DSCI2081.JPG
DSCI2081.JPG (51.87 KиБ) Видяна 2227 пъти
Прикачен файл:
DSCI2083.JPG
DSCI2083.JPG (72.53 KиБ) Видяна 2227 пъти
Прикачен файл:
DSCI2085.JPG
DSCI2085.JPG (81.76 KиБ) Видяна 2227 пъти
както се вижда четири дъсчици не ми стигнаха, ама и на тях ще им дойде времето. а и вече прекарах две три дъски за проба с фрезер с лагер. между другото как си блокирате копчето за включване :?
EDI - майстор
Увил съм го с лепенкa.
cvetankirilov - специалист
EDI написа:
Увил съм го с лепенкa.
:idea: ми то блозко до акъла ама. питах защото може би ще свалям фрезата от време на време за работа на ръка(ама можеби)
cvetomir_77 - специалист
Аз съм го стегнал със "свинска опашка" (миша опашка - всеки различно го нарича).
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: