• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за дърводелството
Jorky - специалист
bimbaeco написа:
С тези шайби 1:4 точно толкова излиза. Сега гледах на Шепах големия банциг (Basto 5-2) и е горе долу с такива параметри на двигателя (2600 об./мин. и 2 кв.), даже лентата я движи с между 12 и 20 м/сек.

Значи в крайна сметка да го поръчам този мотор така ли?
bimbaeco - майстор
Само ти можеш да прецениш дали да го поръчваш или не. По всичко личи, че трябва да стане. Ако не стане по една или друга причина, винаги можеш да си направиш нещо друго с него - примерно абрихт, след като е високооборотен.
Ти си знаеш. Аз лично бих си купил един 1100 ватов с 1500 оборота в минута, дето го има в продавалник за 80 лева, но ако искаш повече мощност, давай с тоя. Още повече че съотношението между шайбите ти е такова така или иначе.
Jorky - специалист
bimbaeco написа:
Само ти можеш да прецениш дали да го поръчваш или не. По всичко личи, че трябва да стане. Ако не стане по една или друга причина, винаги можеш да си направиш нещо друго с него - примерно абрихт, след като е високооборотен.
Ти си знаеш. Аз лично бих си купил един 1100 ватов с 1500 оборота в минута, дето го има в продавалник за 80 лева, но ако искаш повече мощност, давай с тоя. Още повече че съотношението между шайбите ти е такова така или иначе.
bimbaeco,ще те послушам,поне ако не стане ще си имам за някоя друга високо оборотна машина,а мога да си намеря 2,2 трифазен на отпадъците за "жълти стотинки"
bimbaeco - майстор
Супер, само да не забравиш да качиш снимки, като стане. Аз се надявам до края на седмицата да изчистя моя от стара ръжда и боя и да почна да го сглобявам.
Jorky - специалист
bimbaeco написа:
Супер, само да не забравиш да качиш снимки, като стане. Аз се надявам до края на седмицата да изчистя моя от стара ръжда и боя и да почна да го сглобявам.



Задължително,нека само да го подкарам най-накрая,че се занимавам с него от бая отдавна. :) :) :)
Jorky - специалист
А,забравих да попитам и друго,дали ще мога да сложа на този мотор ПВ?Ако може имам едно,вътре с трифазен контактор 40А. Поне да има някаква защита!Да не стане грешка. :)
Jorky - специалист
Здравейте,значи днес си получих мотора пробвах го работи.
И сега имам няколко въпроса,мотора е монофазен 2,2kw 2890 оборота с пусков и работен кондензатор,на пусковия "C" пише 125-156mF,450VA,a работния "C" 25mF,400V.
Та,защо когато не е натоварен с нищо мотора работи нормално,а когато го поставя на банцига и не може да завърти даже и долното колело?Нали уж става за тази работа.Шайбата на банцига 36 сантиметра в диаметър,а шайбата на мотора е 9 сантиметра в диаметър,нагоден за около 700 оборота(+ -).Защо така се получава мотора ли е развален,някой от кондензаторите ли не работи,от предавката ли е щото шайбата на банцига е от МДФ,не знам!На право вече се отчаях,моля ви помагайте,че ми писна вече от тоя банциг!
big_death - специалист
Щото мотора ти е трифазен предполагам и ти е пуснат на монофазен и трябва да ти пали с ключ РИГА който когато го пускаш задържаш пусковото копче докато се разварти мотора и го пускаш ! Извикай си някой токаджия да ти го върже, и не се прави на майстор за да не си го изгориш ! Има вариянт и някой от кондензаторите да не бачка , но както казах .....и аз мога и тати може , ама козата си иска пръч :)
Jorky - специалист
big_death написа:
Щото мотора ти е трифазен предполагам и ти е пуснат на монофазен и трябва да ти пали с ключ РИГА който когато го пускаш задържаш пусковото копче докато се разварти мотора и го пускаш ! Извикай си някой токаджия да ти го върже, и не се прави на майстор за да не си го изгориш ! Има вариянт и някой от кондензаторите да не бачка , но както казах .....и аз мога и тати може , ама козата си иска пръч :)
И сега имам няколко въпроса,мотора е монофазен 2,2kw 2890 оборота с пусков и работен кондензатор
Jorky - специалист
Мотора е монофазен,а не трифазен!Казвам го за всички,които не четат,а направо пишат(си изказват мнението)!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Електромотор за банциг!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: