Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Попаднах на това интересно клипче за разбичване на дъски на банциг. След 4-тата минута.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DzJqIqaQOuE[/youtube]
shotik - майстор
Хубаво е ,но не всичко може да се притежава.
Аз харесах начина на преместване -отзад с колелца,а отпред със свалящо се колело и като опре на крачета,го държи неподвижно.
Може да си доразвия тремата за превоза на моята дърводелска машинка.
nikolson - майстор
Интересни са ми, обаче и ми е малко кофти като ги гледам, защото съм пробвал да правя с пасвател и шаблон лястовича опашка и не мога да го докарам "купешко" като на клиповете и после много ме е яд. :x
bulhomes2 - майстор
Днес си купих и аз банциг и тъкмо мисля какви приспособления да му направя. Моята идея е друга, ама да видим дали ще успея да я обясня. Подвижен плот, който се движи успоредно на разреза (естествено). Върху плота - вертикална опора, която може да се движи в перпендикулярно на горното направление и може да се затяга за плота. Дървото хващам с видии за опората. Все още не ми се е избистрило как да го направя за по-дълги дървета. Единственото за което се сещам е втори плот, който влиза на мястото на първия, след като започне да го освобождава.
Илчо Илиев - майстор
Ако плота позволява(има гратов канал) си направи каретка,а на нея направи закрепването на трупа..
Поне във вашия град има достатъчно гатери,а и завод за такава техника(ако не са го разсипали), виж как са го направили и го направи в умален вид, макар,че не схванах за какво ти е това и колко ти е голям банцинга и какво искаш да правиш....
bimbaeco - майстор
Bulhomes2, честит да ти е за банцигът, но да знаеш, че вече има нови, много строги правила във форума - който си купи банциг или друга интересна машина, трябва да пуска снимки веднага :yawinkle:

Да се чуди човек, как някой от Троян чак сега си купува банциг. Аз мислех, че там ви ги дават още на изписване от родилното :yawinkle:

Жив и здрав да си го ползваш.
bulhomes2 - майстор
:lol: :lol: :lol:
Може да се каже, че го спасих от скрап-а. Мислех да си играя да си правя, ама този излезе близо до нас за 200 лв.
Прикачен файл:
28447693_4_800x600.jpg
28447693_4_800x600.jpg (105.12 KиБ) Видяна 9434 пъти
Илчо, няма канал. Плота не ми харесва и мисля да му направя от 2 парчета шперплат, като в горното направя 2 канала. За завода - предполагам, че грешиш. Колкото и да ги прехвърлям - ел мотори, помпи, стругове - да, ама банциг не мога да се сетя къде може да се е правил. Иначе нямам конкретни идеи за ползване. Вероятно ако нямах един бездействащ монофазен мотор 2,2 на 3000 оборота - нямаше да го купя :lol: Ще се пробвам да вадя дъсчици от дърва за огрев. Че сега си купувам такива (с дължина под метър), ама на 20-тина км от нас... Чета още кое дърво кога и как се бичи и съхранява...
bimbaeco - майстор
Браво, аз платих 300 за моя, но той е в много по-окаяно състояние. Трябва да му правя нови колела и да сменям мотора, защото старият е преправян от трифазен и не завърта под товар (трябва да го вдигам всеки път). За това, че трябва да сменям лагерите и да чистя ръжди и да пребоядисвам, да не говорим. И аз като теб искам да бича метровки (дъбици). На 100 метра от нас има двор за дърва за огрев, така че ще ми е много удобно да се снабдявам от тях.
bulhomes2 - майстор
Четох за твоя, но мислех, че си го оправил. Тоя, дето го купих от него вика, че го е въртял с 1,1 мотор, ама го вдигне от ремъка да развърти и после плавно го пуска да завърти колелетата. Ще видя как ще стане с моя, но едва ли ще е до 2-3 седмици, че много задачи ми се събраха нещо.

ПП. Ако не ми се получи, може и да те отърва от трифазния, че имам трифазен ток...
bimbaeco - майстор
Става.
И на мен ми се ще да го бях оправил, но не вярвам да стане до есента. И при мен се понатрупа работата.
Когато и да го довърша, със сигурност ще снимам целия процес стъпка по стъпка и ще пусна снимките, ако на някого му интересно.

Тема "Идея от нета за приспособление за разбичване на дъски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: