Всичко за дърводелството
Илчо Илиев - майстор
Ако нямаш равен плот, няма как да го докараш от каретката, тя ще се движи по него и ще копира всяка неравност..
За странични водачи...вариант е ,но е много по-сложен и скъп..
Ако можеш някак да възстановиш наличния плот или да намериш по-добър ще е най-добре, не се вижда добре от снимката,но има нещо под плота, който не харесваш, ако имаш време, вземи го снимай от всякаде тоя банцинг,да видим кое какво иска, иначе си е добра машина и на мнооого добра цена, аз ако има от къде , бих си взел един по-малък банцинг...е на подобна цена де, че тоя големия кютюк не ми се пуска за една летва да окрайча...
С малко ремонтец и подобрения , ще си имаш добра и надеждна машина,но при всеки случай гледай плота да ти е метален ,а ако намериш оригинален или такъв,че да стане и ако има и канал....ти си на върха...
ZEDYCUS - майстор
Aз няма да откажа някоя снимка на водачите под плота. Че скоро се сдобих и аз с един малък банциг 40см колела, от човек от нашият форум(замалко в ареста в София да ме вкарат заради него, документ ми искаха полицаите :-D ). Иска сериозно възстановяване и ще пусна някой ден една тема като започна. Има горен водач, но долен няма и си мисля една рационализация да направя на тапата. А и размера на лентата не го знам, а ще ми трябва на първо време една за да центровам колелата. От чугун е и за малките размери доста тежи. Ще му пусна една снимка утре или други ден, някой може да знае някакви данни.
mavryt4o - майстор
много добри идеи аз още банцига не сам взел но материал търся :-D
bulhomes2 - майстор
Абе то си имаше тема за това, а ние оакахме на човека...
viewtopic.php?f=35&t=47037&start=20#p610553
bulhomes2 - майстор
От тоя клип ще открадна замисъла за захващането на дървото към каретката. На моя вариант почти само чух ж-ж от едната видия и веднага дръпнах, но на лентата и беше необходимо 6кратно заточване да се оправи... Иначе варианта на клипа има недостатък, че няма възможност за корекция на движението спрямо воденето на лентата.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mBl7do5765M[/youtube]
mavryt4o - майстор
миналата година разбичвах метровки дъбови каних им се каних им се и подлепих 5-6 парчета за 2-3 стола да пробвам нооо нещо интересно се получава супер прави ги пускам по линеала но след като ги разбича стават като лък.незнам линеала ли ги притиска ще пробвам без линеала по линия да бича или материала е суровичък

Тема "Идея от нета за приспособление за разбичване на дъски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: