• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Лодки се получават когато задният край на плота, по който подаваш (подвижния), е по-ниско от предния му край (откъм вала с ножовете) или когато ножовете стърчат твърде много над плота, по който изкарваш материала (неподвижния).
mavryt4o - майстор
bimbaeco написа:
Лодки се получават когато задният край на плота, по който подаваш (подвижния), е по-ниско от предния му край (откъм вала с ножовете) или когато ножовете стърчат твърде много над плота, по който изкарваш материала (неподвижния).
нагласих го но ми костваше половин ден псувни,нерви и една кутия цигари.в първия случай който описваш лодките са вдлъбнати по средата а другия обратно крайщата по-ниско от средата нали?
big_death - специалист
Те хубавите работи , колега , бавно стават !!! :) Виж сега как ти е кеф от свършеното , макар че си се поизпотил малко :) #-o :partyman:
bimbaeco - майстор
Ако дъската е по-тясна в средата и по-дебела в краищата, значи: 1) предната част на подвижния плот (този от който се подава) е по-ниска от задната (тая откъм вала с ножовете); или 2) ножонвете стърчат твърде много над задния плот.
Ако дъската е по-широка в средата и по-тясна в краищата, значи: 1) задният край на подвижния плот (откъм ножовете) е по-ниска; или 2) ножовете са по-ниско от задния плот;
Първият вариант е за предпочитане (стига да не е твърде голямо отклонението) при слепването на плотове, защото напрежението, под което са дъските, стиска краищата и те не се разлепват.

Биг Дет, изгуБи се ти нещо, добре че някой напише нещо за абрихтите и щрайхмусите та и ти се включиш отнякъде :-D
big_death - специалист
Аз тихомълком следя форума :lol: Имам сега други ангажименти и не мога да се отдам за сега на дървото . Но пък като ми дойде музатааа... :)) нямам спирачки :)
Здравейте колеги дърводелци.Имам въпрос относно ножовете на абрихт.Купих абрихт от дърводелец,всичко е регулирано и обработва дъските доста добре,но единият нож е по висок в единия край на вала, а другият е равен от двата края.При проверка с линеал отместването е еднакво и на двата ножа според правилата.Има ли някакъв проблем или може и така да работи? Благодаря ви предварително.
bimbaeco - майстор
Един приятел ми показа тоя номер на снимката преди време.
Лично аз все още не съм го пробвал, но изглежда много обещаващо. Ако изходният плот не се вдига и сваля, подложи под стъклото два листа принтерска хартия.
Ако го изпробваш, не забравяй да споделиш резултатите.

Прикачен файл

IMG_4268.JPG
IMG_4268.JPG (46.8 KиБ) Видяна 2843 пъти
griffin - майстор
Ако ножовете са подравнени по изходния плот би трябвало да няма проблем, ако някой нож е разместен леко в гнездото си може да имаш малко повече вибрации. Примерно ако е делнат ножа, все пак с снимков матрял по лесно се говори :).
griffin написа:
Ако ножовете са подравнени по изходния плот би трябвало да няма проблем, ако някой нож е разместен леко в гнездото си може да имаш малко повече вибрации. Примерно ако е делнат ножа, все пак с снимков матрял по лесно се говори :).
В момента не мога да прата снимки,но като се прибера ще снимам и ще изпратя.Сега сам командировка на другия край на страната.
shotik - майстор
Едно приспособление за равномерно монтиране на ножове на абрихт ,на руски език


http://bce-legko.ru/%D0%BF%D1%80%D0%B8% ... %B3%D0%B0/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Настройка на ножове на планя/абрихт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: