• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 37
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
nikolson, ти купи ли си вече нещо от ЗИИУ. Аз бях хвърлил око на чертилките, ама ми е много изтънял бюджетът и сиурно ще си правя сам.
nikolson - майстор
Не съм. Аз съм метнал око на ъгломерите. Обаче първо си поръчах едни работи от Англия и за да не реве жената за ново палто :-D , рекох да изчакам седмица. То пък взех си счупих ръката и скоро няма да имам работа. Малко да мине време, тъй и тъй ще съм с гипс до към 15-20 октомври.

П.П. Ъгломерите им са на по-добри цени от Англия.
bimbaeco - майстор
Съжалявам, пожелавам ти скорошно оправяне.
Прав си иначе, жените трябва да са доволни, иначе става лошо.
bulhomes2 - майстор
Как се казва на английски това. То и на български не го знам. Ще ми се да си добавя и такова, ама не мога да обясня на гугъла и на ибея какво искам.
Прикачен файл:
Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (35.33 KиБ) Видяна 3745 пъти
bimbaeco - майстор
Mitre Gauge също му се казва. Това мислех да е следващата стъпка в подобряването на циркуляра, която да покажа, защото в 90% от случаите заводските са много зле (по зла ирония на съдбата и на новия ми циркуляр се получа така, въпреки че е от съвсем друг клас). Ако кажеш какъв ти е циркулярът и колко са широки каналите, мога да ти пратя линкове, защото от около половин година се опитвам да си намеря.
bulhomes2 - майстор
Големи да пораснете! :partyman:
profesionalist_wood - майстор
bimbaeco написа:
На теб, Професионалист, какъв ти е бюджетът за абрихт? От Англия може да се вземе нещо прилично за около 500 - 600 лева заедно с доставката. Постоянно зяпам цените в Ибей и от време на време изпадат страшни оферти. Неотдавна продадоха за 120 паунда абрихт-щрайхмус Метабо (като този, който е изложен в Баухаус за 2000 лева). Това с доставката ще ти излезе около 650 лева.
Иначе в продавалник има един много добър абрихт за 800 лева (от тези, които ги правят в Якоруда 26 см ширина на ножовете и 140 см дължина на плотовете (http://prodavalnik.com/abriht-260mm-i28776233).
Най-добре обаче е да си купиш чисто нов вал с ножове от ЦИУ Благоевград (с доставката ще ти излезе 75 лева). Да си вземеш за 30 лева лагери и черупки и за 100 лева електромотор, и да си направиш сам ето това (http://woodgears.ca/jointer/homemade.html). Ще ти излеве максимум 300 лева.
Аз имам 2 абрихта и въпреки това ще се опитам да го направя (вече съм си купил вала и лагерите) - ей така, да видя дали ще мога.
Такаа успях да събера 2200 лв :-D
И погледа ми е насочен към професионалните абрихт-щрайхмус с възможност да прикача по-нататък борапарат към машинната и съм се спрял към ЗММ Якоруда и се спрях точно на това със ширина на вала 32 см което е достатъчно.

Прикачен файл

abriht-6traihmus.jpg
EDI - майстор
Според мен и 260 ти е съвсем достатъчно.Ше останат и доста пари за принадлежности и други такива неща.
griffin - майстор
profesionalist_wood - колега разтърси се из сайта на човека после е правил доработки на плотовете т.к имаше отклонения поради конструкцията :-). В смисъл самите плотове бяха мръднали поради смяна в влажността, но не се сещам къде точно го беше допубликувал.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 37

Тема "Доработка на циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: