• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 37
Всичко за дърводелството
Георги Иванов(алцек) - специалист
griffin мислех да ползвам строителен шперплат,но щеше да стане много тежък,а така с алуминия хем е широк,хем и лек.Да под лупата има засечка която се регулира.А оригиналния линеал ще го търся и ще го преработя,ще ползвам механизма за заключване само.За линеал само с предно заключване вече писах че не искам да правя защото профила по който се движи сегашния линеал не позволява това.Нямам място за дълга маса за циркуляра и ползвам дясната част на циркуляра което се придвижва настрани и плота става по-широк.
Последна промяна от Георги Иванов(алцек) на нед ное 02, 2014 8:09 pm, променено общо 1 път.
ZEDYCUS - майстор
Защо не се виждат снимките или повредата е в моя телевизор. :?
Martorudy - напреднал
Това също е досто добър избор за линеал http://www.axminster.co.uk/small-bandsaw-rip-fence , аз си го поръчах с идеята да го сложа на малкия банциг. Днес пристигна и мисля да го направя за циркуляра, само трябва да намеря алуминиева кутия като тази, която да е по-дълга. Доста добра изработка, няма луфтове и пристяга добре.
ZEDYCUS - майстор
Изображение

На линка който си пуснал се загледах във водачите за лентата на банциг. Бая пари съм спестил като им гледам цената. :?
griffin - майстор
Колега 34 сантима линеал не са ли ти малко? Аз ще гоня метър метър и нещо в следващата версия при мене.
Martorudy - напреднал
Ами те са ми малко, но нямам повече място в мазата :)
ZEDYCUS - майстор
Това "мазата" е силно ограничаващ и потискащ фактор, спиращ развитието и прогреса в някоя област. При мен е терасата. :axe: :-D
Май ще вляза в бисерите. :-D
cvetomir_77 - специалист
А аз си мислех че съм много зле с мястото :). Ползвам една барака ,3 х 4 метра, която се ползва за какво ли не - склад за инстументи, косачки, пръскачки, препарати за пръскане, казан за варене на ракия, железарска работилница, дърводелска работилница и какво ли още не.
kendal - специалист
Тук всички сме ентусиасти - работим на какви ли не места кой в мазе ,тераса ,гараж аз съм отчасти на двора отчасти в барака ,няма такова удоволствие от работата в мразовит зимен ден :)
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 37

Тема "Доработка на циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: