• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 37
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
big_death написа:
Колеги, някой знае ли в Пловдив къде мога да намеря пистово ремъче за циркуляр Гуде, с дължина 26см.?
Тази марка се продава от Баумакс, така че според мен питай там.
ZEDYCUS - майстор
Мога да да ти кажа къде в Пловдив може да ти го изработят с поръчка. СЛед кино Въстаник посока бул Македония има едно площадче, на кооперацията има магазин за лагери, семеринги и ремъци. При тях поръчах лентовите ремъци за колелата на банцига. Носи старият ремък да го замерят. Изработват и назъбени такива. :partyman:
mavryt4o - майстор
Да подосаждам пак и да споделя до каде я докарах .Плота го поизтърках и сложих зеро инсърта(добре че е колегата грифин да понаучкаме някой ,,купешка'' дума :-D ) незнам но много ми прлича по доста неща на машината зад него склонен съм да мисля че са правени в един завод може и такъв плот да са слагали на 5 операционките да не почна да изброявам сраничния отвор в плота ,боята,лоста за повдигане е същия като на борапарата плъзгането на механизма и планката с болчетата за оптягането но както и да е някой по-запознат с производството може да каже.Смених лагерите незнам колко читави бяха но народна република българия малко износено ми прозвуча.Значи да обобщя 70 дадох за конструкцията мотор намерих 3 киловата трифазен 2850 об жодим преговори за 70 ще си стисмен ръцете .Кажете какъв диск да си взема 300мм ще е но като марка брой зъби?И май вече досадих но колко трябва да са най-добрите обороти на диска аз зная как да ги направя посредством шайбите.За плъзгач на плота по-добре ми се вижда само с 1 канал да е а до колкото до линеала мисля нещо по-бюджетно стомана и плъзгането да е от квадратни тръби една в друга ще ида до някой арматурен двор да видя нещо без луфт.

Прикачен файл

24102014794.jpg

Прикачен файл

24102014793.jpg
griffin - майстор
Колега най-лесно става като погледнеш фабрични машини с сходни параметри на това което имаш примерно това е с сходен диск на твоя
http://www.axminster.co.uk/axminster-tr ... ench-25077 бях гледал някъде в интернет 3500 на тоя диск, 254 мм циркулярите са около 4500-5000 така че предполагам ако уцелиш в границата 3500-4000 едва ли ще сгрешиш.
За дискове може да си избираш пак от това което има на пазара :) примерно http://www.axminster.co.uk/axcaliber-co ... saw-blades погледни в падащато меню са примерно описани кой за какво е подходящ 28 зъба на 300 диаметър-разбичване, 40 за разбичване и напречно рязане, 72 за напречно рязане, 90 за финно напречно рязане. В повечето случаи може да ти се наложи да се оборудваш с повече от един диск :) ама това според зависи.
Гледай и каква е дебелината на зъбите на диска така наречения "kerf", има нормални примерно при мойте дискове са 3,2 мм има и "thin kerf", нормалните мотора се натоварва повече при рязане и отнемат малко повече материал, но пък имат по малка склонност към деформация при работа, тънките дискове олекотяват работата на мотора, отнемат по малко материал но пък ако не са читаво направени имат (или поне така пишат) склонност към деформиране по време на работа.

Аз лично карам с 24 зъбов на фруд който е за разбичване, аз го ползвам за разбичване и напречно рязане и съм горе долу доволен.
Препоръчвам да си земеш диск с твърдосплавни пластини поне да изкарва повече ама ти си знаеш.

ПП. не съм спец в термините
kendal - специалист
Колега имам четириоперационна машина плота е съвсем същия ,поне от снимките така изглежда ,имам правен циркуляр с подобен плот малко по-малък от друга комбинирана машина оборотите ми са някъде между 3500-4000 работи добре с 300 и 350мм диск като работя предимно твърда дървесина, пропуснах че ел. двигателя е 2,2 kw.
mavryt4o - майстор
kendal написа:
Колега имам четириоперационна машина плота е съвсем същия ,поне от снимките така изглежда ,имам правен циркуляр с подобен плот малко по-малък от друга комбинирана машина оборотите ми са някъде между 3500-4000 работи добре с 300 и 350мм диск като работя предимно твърда дървесина, пропуснах че ел. двигателя е 2,2 kw.
ако си монтирал нещо като линеал или някакъв плъзгащ механизъм в канал снимай ги ако ти е възможно да добия някаква представа
kendal - специалист
Това имам като снимка под ръка

Прикачен файл

Снимка0182.jpg
kendal - специалист
И още

Прикачен файл

Снимка0181.jpg
mavryt4o - майстор
kendal написа:
Това имам като снимка под ръка
Благодаря за бързия отговор =D> Доста масивно изглежда за водач калибрована стомана а по нея нещо със отвор същото фи дебелостено с дупка с резба за фиксира болт за което да се завари планка на която пък вече линеала .До тук добре а за плъзгането се спрях на П образни профили 2,5 или 3 см за каналите който ще са монтирани от двата края на плота .Квадратни профили ли да взема които ще вървят в петата или да търся друг материал като полиамид за него доста изчетох и доста подходящ го дават именно за плъзгане но ще се вкарам в голям филм докато ги намеря и оразмеря точно.За уширението от двете страни на плота мисля две талпи от бук 5 на 7 (или винкел,квадрат ?!?!)едната отпред другата отзад хванати с по 2 болта за металния плот в те ще носят парчета кофражен шперплат като от долу по един регулиращ крак срещу провисване.Водача на линеала заварям две шпилки и го монтирам с по 2 гайки за предната греда така ще мога да го регулирам от гайките ако не мога да настроя линеала от пярвия път да е точно успореден на диска.Пиша доста тук предварително че искам да го направя от първия път за света а не само доработки проба грешка .
mavryt4o - майстор
kendal написа:
Това имам като снимка под ръка
Благодаря за бързия отговор =D> Доста масивно изглежда за водач калибрована стомана а по нея нещо със отвор същото фи дебелостено с дупка с резба за фиксира болт за което да се завари планка на която пък вече линеала .До тук добре а за плъзгането се спрях на П образни профили 2,5 или 3 см за каналите който ще са монтирани от двата края на плота .Квадратни профили ли да взема които ще вървят в петата или да търся друг материал като полиамид за него доста изчетох и доста подходящ го дават именно за плъзгане но ще се вкарам в голям филм докато ги намеря и оразмеря точно.За уширението от двете страни на плота мисля две талпи от бук 5 на 7 (или винкел,квадрат ?!?!)едната отпред другата отзад хванати с по 2 болта за металния плот в те ще носят парчета кофражен шперплат като от долу по един регулиращ крак срещу провисване.Водача на линеала заварям две шпилки и го монтирам с по 2 гайки за предната греда така ще мога да го регулирам от гайките ако не мога да настроя линеала от пярвия път да е точно успореден на диска.Пиша доста тук предварително че искам да го направя от първия път за света а не само доработки проба грешка .
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 37

Тема "Доработка на циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: