• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 37
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
:-D Няма да е лесно. Чучуна е крехък, но твърд материал. Само ще си потрошиш фрезерите. Свали плота и го занеси в Прослав стария стопански двор преди подлеза на ЖП линията в дясно. Търси Петър Лоловски, има голяма работилница с всички необходими машини. При него съм поръчвал някои работи за дърводелския струг и щтрайхмуса, а последния път ми прави канали за шпонка на банцига. :partyman:
Тоя на видеото работи с Макита 3612BR тя няма реглаж на обороти за разлика от 3612С.
cvetomir_77 - специалист
Здравейте отново. Някой да знае от къде в интернет мога да си поръчам такъв профил за линеал? Около 2 метра ми трябва.
Изображение
mavryt4o - майстор
това е машинката но плота е малък 50 на метър мисля че от двете страни п образна шина за канали и някакви крила ще стане

Прикачен файл

18102014777.jpg

Прикачен файл

18102014778.jpg
griffin - майстор
Колега виж колко ти е мястото отстрани ама щом е тесен направо си прави две крила от материал който имаш и изкопай каналите в крилата, не търси т канали реално за циркуляра освен за пера няма да ти трябва т канал. Задължително си направи зеро инсърт и тури нормален диск. Виж дали може да сложиш разделител зад диска който да може да се дига с диска или евентуално малък сваляем делител лична мен без делител ме е шубе да режа еле ако диска е по склонен към кикбек.
cvetomir_77 - специалист
Ето и доработката на циркуляра ми:
Изображение
Изображение
Изображение
Направих си линеал от профил от стар алуминиев прозорец. Подготвен за скрап :).
Ето това е оригиналния линеал, който стига до средата и много поддава, понеже няма опора в двата края на плота.
Изображение
Следващата ми доработка, която съм запланувал е да подменя плота. Дайте съвети от какъв материал да е? Хем да е тънък, хем да е стабилен (да не се гъне, като сегашния). Ха си се облегнал на него, ха се е изкривил :)
griffin - майстор
Колега каква е идеята на болта?
При мене линеала се заключва само отпред но това не пречи да не мърда.
cvetomir_77 - специалист
griffin написа:
Колега каква е идеята на болта?
При мене линеала се заключва само отпред но това не пречи да не мърда.
При мен мърда и за това е болта. При стягане с ексцентрика болта опира плътно в плота, а главата му влиза под ръба и линеала е удивително стабилен. Не може да мръдне нито нагоре, нито на ляво или дясно.
griffin - майстор
Махни крилата от ламарина че са кекави или направи цял шкаф който да е под циркуляра ти и подпри крилата стабилно с по една плоскост отдолу за да не мърдат тия лентички металните не са особено стабилни. Иначе за плот може да си направиш конструкция от метал и на нея да завариш ламарина. Според мен обаче ще е много играчка. съществуващия плот може и да го укрепиш с напречни профили отдолу. Иначе съм виждал да ползват гетинакс, мрамор, пясък с епоксидна смола нещо като синтетичен мрамор си правят, строителен шперплат. Ако изкопаеш в средата където се закрепва механизма няма да загубиш много височина и ще може да си направиш инсърт като хората.
cvetomir_77 - специалист
griffin написа:
Махни крилата от ламарина че са кекави или направи цял шкаф който да е под циркуляра ти и подпри крилата стабилно с по една плоскост отдолу за да не мърдат тия лентички металните не са особено стабилни. Иначе за плот може да си направиш конструкция от метал и на нея да завариш ламарина. Според мен обаче ще е много играчка. съществуващия плот може и да го укрепиш с напречни профили отдолу. Иначе съм виждал да ползват гетинакс, мрамор, пясък с епоксидна смола нещо като синтетичен мрамор си правят, строителен шперплат. Ако изкопаеш в средата където се закрепва механизма няма да загубиш много височина и ще може да си направиш инсърт като хората.
Замислил съм да си търся 5мм ламарина и да и направя рамка от винкели. Още обаче мисля как да направя каналите в плота. Дали да са три отделни парчета и между тях около 15мм за водачите. Искам плота да тънък за да не губя много от височината на среза.
griffin - майстор
Вкопай просто механизмите в плота, ако трябва укрепи ги от долу на механизма, според мен е излишно да си играеш с метал но ти си знаеш. Поне при мен заварките не стават прецизно точни никога :-D .
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 37

Тема "Доработка на циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: