• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 29
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Рових се скоро в компютъра и намерих една снимка на стар проект за рубриката "Преди и след".
Евтините компютърни столове се чупят лесно, защото в повечето случаи подлакътниците носят облегалката. Кажи-речи всичките ми познати имат по мазетата по някой такъв стол, та рекох да покажа как реших този проблем преди 4-5 години. Малко кофражен шперплат, лепило и метчик, за да мога да използвам метрични болтове, и се получи това.

Прикачен файл

61.jpg
kendal - специалист
Така е Мишо,независимо колко евтин е инструмента ,предпочитам да загубя малко време но да го направя годен за дълга работа, удоволствието е невероятно след това,не ми остава много време покрай строителната работа с която се занимавам в момента -напредвам бавно но сигурно,иначе мисля да правя стеги за слепване на плоскости от масив даже съм започнал вече имам винтове остава другата част от упражнението, но както вече казахме хубавите работи бавно стават, направя ли ги ще се похваля.
griffin - майстор
След около месец разтакаване с по помоща на компютър
Прикачен файл:
proekt.jpg
малко материал от череша
Прикачен файл:
magi2-01.jpg
малко чам
Прикачен файл:
magi2-04.jpg
и малко търпение успя да се роди това :)
Прикачен файл:
IMG_6261.JPG
Целия процес: http://woodbg.blogspot.com/2014/10/blog-post.html
ZEDYCUS - майстор
Хареса ми, бая играчка е било. =D> За малката ли е леглото. :)
EDI - майстор
Браво, много добра работа. :partyman:
griffin - майстор
Да то тя вече е голяма де за това се налага преоразмеряване :)
bulhomes2 - майстор
Браво, браво =D> Изкефи ме.
Един вариант за уплътняване на луфтовете при такива сглобки
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CdO2xA-lIvc[/youtube]
griffin - майстор
10х хитро за това не се сетих въпреки че навремето съм гледал тая поредица :).
Това за долните сглобки щеше да стане ама за горните по дъгите не съм сигурен т.к там се набиват очите веднага и щеше да се вижда разликата в влакната може би. Следващия път ще видим дали ще си спомня тая хватка :).
ZEDYCUS - майстор
Грифин ще пуснеш ли снимки на приспособлението за длабове, много идейно ми се видя в блога. :partyman:
griffin - майстор
Ами това го правих доста отдавна, в общи линии всички ограничители могат да се движат както и лоскоста която е отдолу и на която се подпира детайла който се обработва. Има маркировка в центъра на отвора горе. Това е първа версия :) която има недостатък кофти настройка и захващане на детайла. Водачите трябва да ги настроя малко по внимателно, на плочата отдолу има парченце отстрани което помага да я държа паралелно на главната плоча на която се закрепва всичко, ограничителите или плочите за настрани имат също парчета които да помагат да са перпендикулярно на основната плоча. Ограничителите за напред назад тънките парчета се движат свободно. Настройката е малко по трудничка и става с няколко опита по длаб, но после работата върви относително бързо и относително точно(но не е часовникарска точност де :) ). Не помня дали бях гледал подобен чертеж от някъде или събрах от разни приспособления каквото мислех че ще е удобно. Има предвидена версия 2 в план графика която ще е по оптимизирана, но кога ще стигна до нея не знам. Това за сега ми върши работа въпреки и малко повечето настройки.

А и последно му добавих едно трупче за да мога да го слагам в менгемето, че преди работех на едно магаре и беше по друг захвата.

Прикачен файл

DSCN1118.JPG

Прикачен файл

DSCN1117.JPG

Прикачен файл

DSCN1116.JPG

Прикачен файл

DSCN1115.JPG

Прикачен файл

DSCN1114.JPG
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: