• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 29
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Нещо изчезнахте тая седмица, да не е имало конвенция на дърводелците някъде? :-D
Багер, ако си готов с длетата, ето как може да си направиш кутия за тях от боклуци.
1. Нарязвам страниците (парчета душеме, разцепени на две) под 45 градуса със стопер 2 по 2, за да знам, че са еднакви по дължина.
2. Подреждам ги с вътрешната част надолу и ги залепвам с тиксо отгоре. То ще ми послужи като стега при залепването.
3. Каго стегне лепилото, рендосвам с блок-рендето, за да изравня евентуални разлики във височината, предизвикани от приплъзване на парчетата при лепенето.
4. Залепвам парчета тънък шперплат (останали от една 70-годишна секция), като съм оставил по 2 милиметра повече от всички страни.
5. Като стегне лепилото, свалям материала, който стърчи, с блок-рендето и разрязвам кутията, за да се оформи дъно и капак. Ако правите дъното и капака отделно, е почни 100% сигурно, че ще се отклонят в различни посоки и няма да може да ги напаснете.
6. Слагам пантите и лакирам, и длетата ми вече си имат нов дом :-D

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

5.jpg
bagera1 - специалист
Ръждите и язвите са изчистени , остава да ги зафиня, но да се свестя малко че бях болен, а и дъждовно време ще трябва. Като е сухо и топло (над 5градуса :-D ) работя на двора по плота и машинките. Като не става вън за работа, търкам длетата. :-)
Иначе супер ти е станала кутийката, разковах 3 палета от работата за такива работи, и ъгловите стеги за тази цел си взех :)

А заради това се разболях
https://fbcdn-photos-h-a.akamaihd.net/h ... 7fadb9f051
bimbaeco - майстор
Продължавам серията проекти от отпадъчни материали:
http://woodbg.blogspot.com/2015/03/blog-post.html

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg
ZEDYCUS - майстор
Едно старо ренде и от мен, да се запиша и в тоя клуб, няма само стяги да оправям. :lol: Има надпис N 4 до предната дръжка и на самия нож след почистването излезе надпис USA. Други надписи няма, незнам на колко години е?
Ето и снимките. :partyman:

Прикачен файл

Дърто ренде.jpg

Прикачен файл

Дърто ренде1.jpg

Прикачен файл

19022015690.JPG

Прикачен файл

19022015693.JPG

Прикачен файл

19022015697.JPG
bimbaeco - майстор
Щом си го боядисал синьо, от тук нататък ще го наричаме Рекорд :lol:
Защо боядиса притискача, много ли беше ръждясал?
П.П. Сега видях, че и стружколомителя си боядисал - така може да си създадеш проблем с изкарването на стружката.
ZEDYCUS - майстор
Старата боя беше черна, но ми се намираше син спрей, та така. :)
Притискача и той беше с черна боя, та стана син и той. Де да го знам рекорд ли е ?
Иначе отдолу стружколомителя, не съм го боядисал. Спрея така и не свърши, но на аванта е така. :-D :partyman:
grace - специалист
big_death написа:
В четвъртък си закупих едни ментаци стяги от баумакс , и в неделя реших да ги използвам. По време на работа при най-малкия зор се счупиха и естествено много се ядосах и реших да видя поне какво има вътре . След като ги отворих реших да се опитам да ги "преродя" като им направих нови дръжки
Колега, и аз така взех една стега и се счупи. И точно мислех да си направя и аз дървена дръжка. Кажи държат ли стегите още, какво дърво използва?
big_death - специалист
Стегите си държат все още. Дървото което използвах е дъб понеже такова имах сухо обработено преди години. Но за мен са си нежнички самите стеги - не са за напъване .
grace - специалист
big_death написа:
Стегите си държат все още. Дървото което използвах е дъб понеже такова имах сухо обработено преди години. Но за мен са си нежнички самите стеги - не са за напъване .
Аз като ги отворих, видях че точно там е почти единствената слаба точка. И това ако се реши, ще си изкарат стегите дълго време. Самия механизъм е от желязо.

Тази дето ми се счупи я купих скоро, ето такава http://www.tashev-galving.com/105+ERB+1 ... 0%BA%D0%B0

А имам от същия клас, някакви други и карат повече от 6-7 години.
bimbaeco - майстор
След две години размотаване и умуване успях да оползотворя още едно от занемареите ъгълчета у дома.
Преди:
Прикачен файл:
IMG_6203.jpg
След:
Прикачен файл:
280120151604.jpg
Ако ви се стори интересно, може да прочетете повече тук http://woodbg.blogspot.com/2015/04/blog-post_17.html
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: