• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 29
Всичко за дърводелството
amesa - специалист
nikolson написа:
Моята идея е нещо такова. На база разглобяеми магарета да направя многофункционална маса...
Николсон, може би си го гледал, ама е от полза за негледалите.
https://www.youtube.com/watch?v=GkqhJh2wSgM

Със здраве!
griffin - майстор
На тоя са му много идейни наистина :-D
bulhomes2 - майстор
А да тура и аз едни леки и прости магарета. Редят се едно върху друго и не заемат много място.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YYBcQgLMjK8[/youtube]
ZEDYCUS - майстор
nikolson

griffin написа:
=D> ако лепнеш отгоре на тая дъска една хоризонтална жертвена или пък само я застопориш с дибли без да я лепиш ще може да се реже с циркуляр и няма да се притесняваш какво ще окълцаш отдолу :-D

Моята идея е нещо такова. На база разглобяеми магарета да направя многофункционална маса. Вчера се договорих да ми разпробият кофражно платно 200х50 см по мой чертеж, по идея от перфорирания плот на Фестуул. Съответно мисля и за друг прикачен инвентар. Например за стойка за ъглошлайф, стойка за бормашина и други.
Нямам място и всичко трябва да е разглобяемо, сменяемо и лесно за вадене/прибиране.
Моята идея е абсолютно същата затова и ги заприходих, като ми трябва повече място отгоре ще слагам третия мдф плот дето ще остане от сгъваемия тезгях. Мисля само да монтирам по една мебелна муфа с резба да го задържам да не се мести. Утре ще ги наснимам сгънати и отблизо. :partyman:
ZEDYCUS - майстор
Наснимах ги одеве магаретата. Сгънати и с планката за закрепване, две ги нямаше та се наложи да правя от шина. Оранжевата капачка е против уроки. :lol: Оригиналната я нямаше. :partyman:

Прикачен файл

26052015928.JPG

Прикачен файл

26052015929.JPG

Прикачен файл

26052015931.JPG

Прикачен файл

26052015932.JPG
Фитилчо - майстор
Мноо са готини, откъде ги налази? :oops:
ZEDYCUS - майстор
От Асеновград в един склад на стоки от Германия, Франция. Булхомес го знае де е. Имаше и други едни бели, но дъската ми се видя от чам, а и много работа бяха свършили, личеше им от далече. :lol: :partyman:
Фитилчо - майстор
Тоест, събира по боклуците и мъкнат
Ебаси играчите :lol:

Искам и аз такъв слад, аз съм вехтошар също :-D
ZEDYCUS - майстор
Намини , ей го дее Асеновград. :-D
ZEDYCUS - майстор
Пооправих един холандски шмиргел от ОЛХ-то преди 2 месеца. Наложи се да ми направят втулки за шмиргеловите камъни, вала се оказа с 12мм диаметър, за бг камъните вътрешния размер е фи 20мм(150х20х20). Китайските не стават с фи 12,7мм са . Като гледам е произведен преди 80та година марка A.S.F 330w, основата и капаците за камъните са от чугун, тялото на двигателя е от алуминий, но на леглата за лагерите е набита метална втулка и не може да се разбие (Тетевенските не са така) :supz: Лагерите смених профилактично, че нямаха капсуловка. Тежи към 18кг :rolleyes: като го пуснах пробно не трепна, никакви вибрации. Заварих му поставка от готови профили от белканто.
Явно е бил изпускан в бака с боя, ужас - 3 дена съм търкал с шпакла и телена четка. .
С риск да ме набедят за дистрибутор на маслено зелена боя, пак го докарах в същия тон като по горе с магаретата. :-D

Прикачен файл

09062015996.JPG ПРЕДИ

Прикачен файл

09062015998.JPG

Прикачен файл

15062015013.JPG

Прикачен файл

30072015176.JPG

Прикачен файл

30072015178.JPG СЛЕД
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: