• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 29
Всичко за дърводелството
M.S. - напреднал
алцек написа:
rum_sz написа:
Сега карй с лагерити ,но по - нататък направи от бронз,
Какво имаш на предвид по-точно ?
Сигурно за лагерите на лентовия водач,но с тях е по-добре.
teon - специалист
Прикачен файл:
Picture 005.jpg
Прикачен файл:
Picture 004.jpg
Picture 004.jpg (104.28 KиБ) Видяна 2767 пъти
Прикачен файл:
Picture 003.jpg
Прикачен файл:
Picture 002.jpg
Прикачен файл:
Picture 001.jpg
...преди време се сдобих с един шмиргел...машинката е българска-ШД 500/175, производство на завод Елпром-Тетевен...като за домашно ползване е с много добри параметри-мощност 500вт. и 'фи' на камъните 175мм...по външният вид имаше козметични забележки...при работа-повишен шум в лагерите...липси- изцяло липсваше левият кожух(предпазител) на камъка,а на десния липсваше външната предпазна ламарина...липсваха и двете опорни пети...предвид това,че камъни от оригиналния размер175/25/32 се намират трудно,реших да мина на 150мм като за целта и колегата ZEDYСUS ме улесни максимално подарявайки ми готов оригинален предпазител който да замени липсващия...в последствие обаче със съдействието на Kumay се снабдих с камъни от оригиналния размер и възникна необходимостта от изработката на изцяло нов предпазител...след съответното рязане,пилене,заваряне,боядисване и т.н. като краен резултат се получи следното:
bimbaeco - майстор
Браво! Сигурно ти е отнело доста време, но всичко е изпипано до последния детайл (даже си си направил труда да сложиш стрелките). Много рядко виждам такова внимание към дребните детайли в България. Страхотна работа - да му е кеф на човек да работи с такава машинка. Браво и на Зедикус и Кумай за помощта, на тях винаги може да се разчита!
ZEDYCUS - майстор
Перфектна работа, станал е като нов. =D> Шмиргелите на Тетевен биват, откак стържа с подобен, се кротнах. Смених два китайски преди него. :-D
EDI - майстор
Браво, много добро възстановяване.Аз още маам с един РАЙДЪР 150 вата, ама да видим до кога :lol: .За сега се справя със задачите.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Браво колега справил си се чудесно,като нов е.
И аз имам един Троянец,само че е 400 W.купуван е през 1989 г.Тогава все още даваха премии и в този ден си купих шмиргела за 79 лв. и една голяма Ловешка дрелка със скорости за 90 лв.,що мърморене беше в къщи от страна на жената,все с моите железа и т.н..Бойни машини излязоха,дрелката що тормоз е видяла и още не съм и сменял четките,а шмиргела иска само камъни и работа.

Ето го и шмиргелчето:

Изображение

Изображение
griffin - майстор
Алцек какво си преправял на шмиргела
bimbaeco - майстор
Сигурно вече ви е писнало от мен и моите рендета, но днес приключих ремонта на едно "Стенли" № 6, с което попълних колекцията от рендета за обща употреба (№ 4, 5, 6, 7).
Купих го без дръжка. Беше поръждясало, но в горе-долу добра форма. Направих задната дръжка от орех, а предната просто я престъргах с шкурка на колонната бормашина. После наостих и настроих и сега е готово за експлоатация.

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

5.jpg
ZEDYCUS - майстор
=D> Мишо, ореха е извадил чудна шарка и рендето е станало като ново. Дано само да издържи при натиск, лесно се кърши напречно. :partyman:
Ако не ме домързи ще наснимам една машинка за поставяне на капси и копчета след ремонта (от Белканто за 5лв) . Но забравих да я щтракна с ръждата, беше и блокирала остта в тялото. И едно друго попадение немска стяга. И нея след ремонта, на мен те са ми слабостта. :-D :partyman:
bimbaeco - майстор
Дано, ама ако се скърши - упражнението вече съм го правил :-D
Айде давай ги твоите неща, че нещо замря темата.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: