• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 29
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Ето какво стана сега.
За да сместя машините, свалих нивото на тезгяха с 12 сантиметра, за да паркирам големия циркуляр плътно до него без да запират нещата, които бича. Направих стойки на колела за абрихта и циркуляра, за да мога да ги местя и да им изравня височините. Масата за фрезата ми служи да подпира дългите детайли, които бича. Прахосмукачката и циклона се събраха под крилото на циркуляра. Вкопах големия герунг в плота, така че повърхноситте да са равни, а малкия герунг (download/file.php?id=74378&mode=view) подарих на племенника ми.
Единствено не можах да намеря място на малкия циркуляр, който показах в темата "Доработка на циркуляр", но продължавам да мисля по въпроса (не че ми е необходим, но не ми се ще да го продам без пари).

Прикачен файл

001.jpg

Прикачен файл

002.jpg

Прикачен файл

003.jpg

Прикачен файл

004.jpg
Последна промяна от bimbaeco на нед дек 22, 2013 12:26 am, променено общо 1 път.
kendal - специалист
Можеш ли да напишеш повече за циркуляра си
griffin - майстор
Ако размениш мястото на абрихта и фрезата ще е по лесно да заобикаляш циркуляра иначе браво за разчистването ;), остава ти един калорифер да не мразнеш :)
bimbaeco - майстор
Кендал, ще напиша за циркуляра скоро, кажи ако има нещо конкретно, което те интересува.
Грифин, зад абрихта има 1,50 м., не е проблем да се заобикаля. Калориферът е добра идея, ама засега съм така. Не написах по-горе, но налепих на вратата на гаража (която е зад големия шкаф в дъното) 5 см. стиропор. Надявам се сега да е по-топло, защото вратата се беше разсъхнала, имаше дупки по един пръст и духаше много.
kendal - специалист
например какъв максимален диаметър трион може да му се монтира ,каква мощност е ел. двигателя му, като цяло ми хареса как изглежда и всякакви тт данни представляват интерес
bimbaeco - майстор
Циркулярът е този
http://www.sipuk.co.uk/sip-10-cast-iron ... 01332.html
Купих го на старо от Англия. Беше целият ръждясал, но го оправих. Снимката по-долу е от обявата в Ибей. Съжалявам, че не го снимах, като дойде, но нямах търепение да го оправя.
Предимствата му са две - чугуненият плот е идеално равен, а индукционният мотор е много по-тих от четковия на Риобито (viewtopic.php?f=35&t=44049). Линеалът на Риобито обаче е по-точен (това е факт, а не е пристрастие). Конструктивно този не е решен добре, защото се заключва и отпред и отзад и по този начин губи свойството да се самоцентрира (като линеалите "Бизмайер", от които съм копирал моя).
Ще му направя нов линеал и ще стане бомба. Като цяло съм много доволен, защото винаги съм си мечтал за такъв (на мен циркулярите ми са слабост, почти всичко правя на тях).
Водачът за рязане под ъгъл също е с доработки, оригиналният не беше точен. Използвах само транспортира, другите джаджи си ги правих сам.
По нататък ще пиша още, защото ще правя много подобрения и приспособления за него.

Прикачен файл

$T2eC16RHJGQE9noM,Bd(BRYHrMcQz!~~60_12.JPG
$T2eC16RHJGQE9noM,Bd(BRYHrMcQz!~~60_12.JPG (48.8 KиБ) Видяна 2415 пъти
Последна промяна от bimbaeco на нед дек 22, 2013 12:23 am, променено общо 1 път.
kendal - специалист
прочетох 10 инча което може би е макс. диаметър на циркулярния трион който може да се монтира на него около 254мм ,което ми се струва малко ако не се лъжа ,колко е максималната дебелина която прерязва
bimbaeco - майстор
На 90 градуса максималната височина на разреза е около 8 см, на 45 градуса е 6 см. 254 мм е стандартен размер. Ако си имаш банциг, не ти трябва по-голяма височина на разреза (аз нямам и бича с циркуляра греди 10 х 10, като ги обръщам). Следващият стандартен размер е 305 мм (12 инча), но ма мен това ми е много.
kendal - специалист
имам си и банциг и няколко циркуляра не толкова добри като твоя ,на единия мога да монтирам 350 мм диск когато имам нужда ,и аз като теб харесвам да работя предимно на този вид машина ,та поради тази причина проявих интерес към машината която ползваш в момента нали това е идеята на форума да си помагаме.
profesionalist_wood - майстор
сички сме дърводелци-фанатици :-D Само да имахме пари като американците и материалност като немците вече ще сме стигнали ,,американската мечта,,.... :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: