• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
bulhomes2, не ми се занимава да правя струг само за няколко дръжки, иначе мислих да правя нещо подобно на колонната бормашина. Преди съм правил дръжки за шкафове на нея, но понеже са топчести, няма нужда от втори център и някак станаха. Дръжката на длетото обаче е по-дълга и ме съмнява, че този метод ще стане.
ZEDYCUS, благодаря за предложението, ако не измисля нещо до другата седмица, ще ти пратя размери. Имам едно длето "Топ Мастър" и въпреки, че е китайско, има много удобна дръжка. Не е кръгла и има малък фалц в края, където си слагаш палеца. Много ми е удобно. Реших да пробвам да издялам дръжката по негов модел, но не стана. Ще пробвам пак някак на фрезата да го правя и ако не стане, ще се възползвам от твоето предложение.
bimbaeco - майстор
Ето още един приятел, който обича да оправя стари неща http://www.youtube.com/watch?v=eG9R0q9QJQc. Също много интересно ми се стори това (http://www.youtube.com/watch?v=eGe2iGms ... 7jc043zxZw) и това (http://www.youtube.com/watch?v=k5UDW1NgTww).
Надявам се и на вас да ви е било интересно.
bulhomes2 - майстор
Абе тоз човек... ш фалира енергото ве...
ZEDYCUS - майстор
Абре друго си е с тока, някак по лесно се получават нещата. Но за всеки случай пазя инструментите на прадядо ми от едно време. :-D
bimbaeco
ZEDYCUS, благодаря за предложението, ако не измисля нещо до другата седмица, ще ти пратя размери.
Ако ще пращаш размери, давай, че в петък ще се качвам да зазимявам вилата и да купя дървен материал да съхне до пролетта, ще покривам външната чешма тогава. :partyman:
bimbaeco - майстор
Ванка (ако нямаш против да се обръщам и аз така към тебе, нищо че не се познаваме), наиситна ти благодаря за предложението, но длетото е готово, даже вече съм лакирал дръжката и съм го наострил. Остава само да избера някои по-хубави снимки и да напиша някой ред за него.
В "Майсторски кът" не видях да има снимки на твоята работилница. Ако ще ходиш на вилата, ще ми е интересно да я снимаш (сигурен съм че и на другите ще им е интересно). Видях, че си правил машина за полиране от двигател на пералня и ми стана любопитно, защото и на мен ми се мотае такъв, но бях решил да правя дисков шлайф.

Мишо
ZEDYCUS - майстор
Мишо,не една, три или 4 машинки за полиране правих. Втората е от бгшмиргел, третата е към дисковия шлайф приспособление.
Снимки има на подбеседската ми работилница някъде във форума, друга за съжаление няма. Ако терасата не се брои :-D На мястото на бялата барака до барбекюто мисля да е работилницата някой ден.
Вилата е малка скромни 32 кв, но има наколна беседка и едно малко барбекю, има снимки тука някъде в моите теми.
Да съм в тон с темата :-D

Прикачен файл

беседка преди.jpg
беседка преди.jpg (107.6 KиБ) Видяна 7523 пъти

Прикачен файл

Беседка след.jpg
Беседка след.jpg (64.02 KиБ) Видяна 7523 пъти

Прикачен файл

Преди.jpg

Прикачен файл

След.jpg
bimbaeco - майстор
Бая работа си хвърлил по беседката и барбекюто. Много ми хареса и зида.
Не знам за другите, но аз като гледам снимки как хората са си правили разни неща сами (а не списания, където нещата или са взети наготово, или са правени от специалисти), ми се ще и на мен да направя нещо подобно и съм уверен, че ще мога и че не е невъзможно. Затова отворих тая тема - да се види какво е било преди и след желанието, идеята и хвърления труд. Да се види какво е било преди нас и след нас.
ZEDYCUS - майстор
Зида не съм го правил аз, наехме една бригада от близкото село, общо с другите заигравки 18 кубика камъни, само за носене на материалите взеха доста пари, но ми спестиха изгърбването. До вилата няма път наблизо и всичко се носи на гръб. :rolleyes:
bimbaeco - майстор
Инструментите не са най-важното, по-важно е какво правиш с тях.
Това не съм сигурен дали за мен е точно така, но все пак реших следващото нещо, което ще покажа тук, да не е пак някой инструмент или машина, а нещо, което съм направил с тях.
Вече има тема за мебели от кофражни дъски, тук ще видите нещо, направено от кофражни греди.
От строежа на къщата ми останаха парчета от греди 10 х 10 см и след като просъхнаха две години, пролетта започнах да ги оползотворявам. Избрах такива с посивяла дървесина и повечко дупки от пирони и направих този шкаф. Тогава още не участвах в този форум и от етапа "преди" имам само една снимка.
Много ми беше приятно да работя с този материал, защото знаех, че съм го спасил от изгаряне, а това, че каквото и да се получи "след" ще е по-добре от "преди", ми позволи да работя по-свободно и без да се притеснявам, че ще объркам нещо и ще похабя материала.
Надявам се, че ви е било интересно.

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

4.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: