• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 29
Всичко за дърводелството
kendal - специалист
Зедикус-дано не съм объркал никнейма ,и аз имам слабост да ремонтирам стеги само където не съм снимал как изглеждат преди,мога да покажа само след ремонта-става въпрос за масови китайски стеги сменях дръжки ,долу петата на винта беше просто някаква шайба та ми се наложи да направя ,,ябълка,, и нова пета ,утре ще кача снимка на крайния резултат,може да ,,вдъхновя,, някой от колегите тук.
bimbaeco - майстор
Ванка, машинката за копчета е станала като нова. Като идвам до Пловдив, ще си взема всички дрехи, които имат нужда от ремонт и една каса бира. :drinkers:
Sharkolia - специалист
ZEDYCUS написа:
Горе редактирах поста и добавих новите снимки на пресата за копчета. А това е стягата, стара немска, беше порядъчна ръждясала нищо не се четеше. След телената четка на настолната бормашина и заварката на горната челюст, че имаше много голям луфт и изтърваше при стягане. Вече стяга перфектно, долната подвижна челюст е добре. Дръжката е добра няма да я сменям, само я позачистих. Няма да я боядисвам от ръждата се е получила лека патина и с лека поодръжка с масло или грес няма да ръждясва повече.
Я стягата ти е Spannkraft емблемката е едно крилато слонче имам такова малко моделерско ренденце ,чиито ножове са "бръснарски ножчета" значи с лека разлика ,тези са малко по дебели от обикновенно бръснарско ножче
Ще го снимам и ще го покажа тук :)
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Мишо нямаш проблеми. :)
Оправям още една стяга на STABILL, остана да и монтирам дървената дръжка и нея забравих да снимам като я взех. Дървото се разпадаше, ръжда навсякъде. Това е третата от тая марка, която намирам по битаците.
Кендал снимай и покажи. Интересно ще е как се е получило. :partyman:
Фитилчо - майстор
Супер е стягата, точно патината е най якото нещо :wink:
kendal - специалист
Ето малко снимки- стегата с червената дръжка е пример как изглеждаха преди ремонта,с нелакираната дръжка е след интервенцията-нови ръкохватки, нови втулки на ръкохватката -имах парче неръждаема тръба с подходящ размер и смених оригиналните , нови пети на винта и ,,ябълки,, на същия .Самия процес на ремонта не съм го документирал за съжаление.

Прикачен файл

Снимка0281.jpg

Прикачен файл

Снимка0280.jpg

Прикачен файл

Снимка0282.jpg
ZEDYCUS - майстор
Кендал доста си си поиграл и ти. :partyman:
Още една заигравка, но не съм я довършил още. Отлежава.

Прикачен файл

23062014014.JPG
kendal - специалист
Хубавите работи бавно стават,не бързаме ,затова е хобито да ни доставя удоволствие, някой може да реши че труда който съм вложил в реставрацията не си струва за стега от 5лв броя,обаче всеки път като се наложи да ги ползвам ми носи истинско удовлетворение от свършеното.
bimbaeco - майстор
Кендал, и аз като тебе вкарах 8 часа труд в нещо, което струва 5 лева, но, както се разбрахме, парите не са важната част на упражнението.
Миналата пролет купих един сгъваем овощарски трион и механизмът му се развали на втората минута. Стоманата на острието ми се видя прилична и реших да му направя нова дръжка. По-долу се вижда резултатът:

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

6.jpg
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: