• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Хубаво е станало. Трябва да почна да си оправям банцига най-накрая, че ми писна от чам #-o .
bulhomes2 - майстор
Не се надявай, че ще си избичиш сам нещо!
bulhomes2 - майстор
По спомени твоя беше като моя. Правих му линеали, водачи, все с чисто нови ленти, ... и кат' тура едно дърво метрово (с цел да изкарам някоя дъска от него) - криви ряза и се забива във водещата дървото част. Стари банцигари ми казаха, че трябва да имам в пред вид това кривене и да предвидя възможност за коригиране на воденето. Но не ми е приоритет и го зае'ах.
griffin - майстор
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3OY3oKtssZk[/youtube]
ето оправията на дрифта.
трябва да се има предвид винаги :-)
мързеливия начин е да направиш по голям чапраз на лентата както аз правя понеже ме домързява да си играя :-).
Ако чапраза е по голям няма дрифт поне на моя ноо вече трябва да се съобразяваш с мощността на мотора и лентата.
kendal - специалист
Това за банцига е вярно, с малко усилия става работата, не трябва да забравяме че дори и при добре центрована машина всяка лента реже по свой начин и линеала трябва да се центрова винаги при смяна на лентата .
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! Започнах възстановяването на банцига,снимки ще има тези дни.Празниците са си празници (а и на мен не ми е чак толкова до празници и гледам да се разсейвам с работа ) но работата трябва да върви.
Имам едно питане кои банцикгови ленти са най-добри от посочените трима производители :BOHLER,Thyssen Krupp,SANDVIK ?
bulhomes2 - майстор
Имаше тема някъде за банцизите. Аз ползвам тези - http://www.tehnoles.com/index.php?p=1 Горе долу през 2 седмици техен човек идва по Троян и предварително се обажда дали има нужда от нещо. Цените им са приказка. Ако нямат подобен регулярен "обход" по Вашия край - предполагам ще пращат по куриер.
Но не съм специалист, за да кажа дали са добри. Досега само една са ми точили, а тя се изхабява за около 3 часа непрекъсната работа. Считай колко ползвам банцига!

ПП. Сега видях, че те баш тия предлагат. Най-добре им звънни и ги питай! Много са разбрани и ще ти обяснят.
crez - майстор
алцек написа:
Здравейте! Започнах възстановяването на банцига,снимки ще има тези дни.Празниците са си празници (а и на мен не ми е чак толкова до празници и гледам да се разсейвам с работа ) но работата трябва да върви.
Имам едно питане кои банцикгови ленти са най-добри от посочените трима производители :BOHLER,Thyssen Krupp,SANDVIK ?
В София има една фирма за направа на ленти, заточване на дискове и фрези. Там ми направиха 3 ленти, две за мека дървесина и 1 за твърда. 3 метра дълги 25 мм широки заварени,чапразени и заточени за 13 пв. парчето. До колкото разбрах лентите са немски. За сега съм много доволен.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте,ето че дойде и реда на банцига.Аз съм малко на моменти,стоя,стоя и като ме захапе музата и няма спирка.

След престой около 7-8 години на тавана.

Изображение

Изображение
Имаше доста търкане на ръка и с четката с ъглошлайфа.

Изображение
След това спрейчето и взе да добива вид.

Изображение

Изображение

Малко киловати,много обороти :?

Изображение

Ей тука вече се чудех какво е правил баща ми.Но няма да е така занапред.Ще има контактор със защита отговаряща на електромотора.

Изображение

Изображение

Плота е метален,но мисля и него да сменям занапред със технически шперплат за да монтирам шина и водач


Изображение

Водачите на лентата които баща ми е направил от букови трупчета ще бъдат заменени с лагерчета и същите водачи ще поставя и под плота на банцига
За сега е това има още много работа,утре ще поставя лентата и ще пробвам.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: