Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
банцига го подкарах пробвах го със 7 сантиметра парен бук като халва го реже но имам забележка лентата реже на криво долния краи е по напред от горния и има и страничен наклон възможно ли е от разликата в дебелината на бандажите от горе е 3мм а от долу е около 6-7 ?!?!иначе си правя лентата и на двете колела да излизат само зъбите 4-5 мм ,Ако сложа еднакви бандажи дали лентата ще стане равна и в двете равнини?
bimbaeco - майстор
Вертикалният наклон се оправя с накланяне на масата така, че да застане на 90 градуса към лентата. Кривината надлъжно по разреза се оправя като линеалът се настройва спрямо разреза (трябва да бъде успореден на разреза).
mavryt4o - майстор
[quote="bimbaeco"]Вертикалният наклон се оправя с накланяне на масата така, че да застане на 90 градуса към лентата. Кривината надлъжно по разреза се оправя като линеалът се настройва спрямо разреза (трябва да бъде успореден на разреза).[/quote
:idea: не се бях сетил да има 4 болта под плота с тях трябва да оправя наклона напред и на страни а за надлъжното рязане то много глупава недоизмислена работа да настройваш линеала според лентата още не съм пробвал но дано на моя да е застанала някак си направо :lol: благодаря за съвета :thumbs:
mavryt4o - майстор
оффф бахтиии банцизите бахти чудото все едно космически кораб правиш :cry: имам още няколко хиляди проблема за отстраняване силни вибраций в горната част на банцига и особенно се усеща в даржача на лентата и съответно на лентата забелязах че са периодични увеличават се намаляват и така през 5-6 секунди и особенно се разклаща всичко като загася при намаляване преди да спре от какво може да е?Няма как да кача тук клип да покажа имам самнение в шайбата на мотора малко мята тресене има и то каточели идва от леко крива ос на мотора това най ми се вижда като вариант но ако жи самнявя друго казвайте.И нещо друго лентата ми малко стои под ъгъл забите леко сочат кам колелата но чувам че било нормално само си представям как трябва да закривя линеала та да бичи на право,
griffin - майстор
Провери баланса на колелата ако можеш ако са разбалансирани ще се клати като му уцелиш резонансната честота :), моя има едно голямо одавкване на едното колело ама не ми прави впечатление :) т.е не клани кой знае колко.
Като завъртиш колелата без лента или без мотор за долното трябва да се завърти и секи път да спира на различно място(сложи си марка с маркер) ако секи пат спира на едно и също място колелата са разбалансирани. Фабрично на моя на колелата отзад има разпробити дупки за балансиране от завода(не са проходни а глухи), виждал съм да навиват жички по спиците(не знам колко е безопасно).
bulhomes2 - майстор
mavryt4o написа:
...Няма как да кача тук клип ...
Що? Ние как качваме?
mavryt4o - майстор
bulhomes2 написа:
mavryt4o написа:
...Няма как да кача тук клип ...
Що? Ние как качваме?
изобщо не ми отчита поста като кача видео
mavryt4o - майстор
https://www.youtube.com/watch?v=HKDbDcx ... e=youtu.be дано се е получило но забелязах и нещо друго каточели долния бандаж мята и се вижда на малки обороти как при всеки оборот придърпва и отпуска горното колело
griffin - майстор
ами не се вижда много добре колега ама като начало :-)
провери ли баланса на колелата?
провери и за съостност на колелата двете трябва да са в еднаква равнина или поне горе долу в еднаква.
моя банцинг също спора така с притрисане но по време на работа си е спокоен и не съм го барникал.
bulhomes2 - майстор
mavryt4o написа:
bulhomes2 написа:
mavryt4o написа:
...Няма как да кача тук клип ...
Що? Ние как качваме?
изобщо не ми отчита поста като кача видео
Обяснявано е доста пъти във форума. Махаш "&feature=youtu.be", което се намира в края на линка към клипа ти и се получава. Понякога го няма, но пък има едно S в началото, което трябва да се махне https://...

Тема "проблем с колелета на банциг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: