Всичко за дърводелството
vladilen - специалист
lavka86 - специалист
Griffinq диска с който го купих е 216 мм. Така се води и модела Metabo KGS 216M.
griffin - майстор
Профи ако поработиш с freud няма да искаш друго :-D. Моя диск с който дойде за мен е добре. айде да не спамя че го разводнихме тука
profesionalist_wood - майстор
Знам колега,че фруд е страхотен. Ама за вкъщи да си режеш етажерките с това....не си заслужава. Айде да не преебем темата на човека :partyman:
mitko64 - майстор
Правих тези дни опити, но нещо конструкцията на самото ренде(Спарки 380) създава проблеми. Предният плот е на нещо като пружина и винаги е на по- високо ниво от задният, та има проблеми с мушкането на летвите. Минах на варианта от третия, испанския клип който е качил vladilen -открита конструкция.
griffin - майстор
Като се нулира настройката трябва да са равни плотовете иначе трябва да го настройваш, но ако ползваш рендето като щрайх трябва да дихнеш малко предния плот така и така да се покаже вала с ножа че при рендето той е скрит и трябва да пускаш пасове колкото ти е дигнат предния плот работата просто ще е по пипкава.
colyo - специалист
Одеве като пих една ракия ме осени идеята, че от 2 години се каня да си направя ел.рендето на абрихт...........
Прикачен файл:
20150208_181404.jpg
Прикачен файл:
20150208_175911.jpg
Прикачен файл:
20150208_175019.jpg
Прикачен файл:
20150208_174553.jpg
Прикачен файл:
20150208_172937.jpg
Плоскостта ще я хващам вертикално към работната маса, но вече утре, че жената се развика....приспивала малкия.

ПП: качил съм снимките наобратно, но ме мързи да ги качвам наново.
mitko64 - майстор
Значи инсталирах го по откритата схема на испанеца. Предварително му обърнах ножчетата и правих настройки(за което после ще се допитвам). Бях набичил около 35л.м летви 45Х23мм и ги почнах до краен размер 40Х18ММ, направо ми взе акъла! :shock: . Всичко стана перфектно, с еднакви размери, след общо пет операции на летва. Та за питането- как се настройва височината на ножа на ел. ренде, както на абрихт ли? С мастар към задния плот и преместването му. Докато обръщах ножчетата, забеляах,че едното стои много, много ниско, та се наложи да човъркам фабричните настройки(имбусните винчета). Бях го давал на комшията, та майсторите му дето правиха покрива, явно за бърникали.
EDI - майстор
Aз ги нaстройвaм идеaлно рaвни със зaдния плот и си режaт перфектно.
mitko64 - майстор
И трите ножа на едно ниво ли са? Двата при мене леко драскаха алум. мастар и в двата края, а третият беше далече от истината( поне милиметър).

Тема "КАК ДА СИ НАПРАВИМ ЩРАЙХМУС ОТ ЕЛЕКТРИЧЕСКО РЕНДЕ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: