• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко за дърводелството
rositodor - специалист
Здравейте,тук дали има други занимаващи се с това хоби :? ...Ето и няколко мои... :-D

Прикачен файл

IMAG0094.jpg

Прикачен файл

4-B3FE4B53-215446-480.jpg
4-B3FE4B53-215446-480.jpg (15.47 KиБ) Видяна 9493 пъти
shotik - майстор
Аз се опитвам ,но само по ръбовете на няколко дървени кутийки съм правил,сега зимата ,като не може да се работи на вън ,ще продължа.Намислил съм и да си направя няколко различни нагревателя с различни форми,но все не остава време за сега.Пирографа ми го подариха преди два месеца,съветски с два еднакви нагревателя ,единия на пирографа,другия резерва .По натам като почна да работя ,ще покажа и по някоя снимка.
rositodor - специалист
Предполагам че твоя пирограф е Узор.Аз също използвам Узор(доста е стар)...
shotik - майстор
Като този е,не намерих само снимка ,за да го покажа , а аз не съм го снимал моя.
http://prodavalnik.com/ruski-pirograf-uzor-i27567091
kabel96 - специалист
Ако някой му се намира пирограф за подаряване да свирне че едно съседско лапе дето ми помага откога ме е заяло да му търся.Поздрави
ZEDYCUS - майстор
:partyman: 97-99 година ме беше хванала музата и пирографирах 10-15 копия на картини, които случайно ми бяха попаднали. Останали са само тези 5 картини, другите съм ги подарил.
Работех със стар пирограф Узор1, който вече не е при мен. :wink: Техниката ми беше -с индиго пренасям картината или скицата върху фазер със залепено покритие от буков фурнир или буков шперплат 5мм. След което пирографирах по контурите на модела. Пробвал съм и на боров фурнир, но не се получи добре, меко дърво е и прегаря много лесно и не се очертава добре контура-на жилките остава светло- на мекото става много тъмно. С бука е много по лесно. Най трудно беше да докарам светлосенките.
Последната картина я правих 2000година, но си остана недовършена- 4 римски воина на коне, ако я намеря ще снимам и нея.

Прикачен файл

DSC04797.JPG

Прикачен файл

DSC04800.JPG

Прикачен файл

DSC04802.JPG

Прикачен файл

DSC04804.JPG
teon - специалист
...браво, много ми харесаха :supz:
mumar - специалист
rositodor, ZEDYCUS =D> =D> =D>
Много добри работи, като се има предвид марката на пирографа :lol:
Също работя с такъв, ДЖилезни са!
Аз се тръшкам от 2-3 години, но не съм напреднала много :cry:
shotik - майстор
На 29 октомври 2013 г съм писал ,че съм правил опити за първи път,да работя с пирограф.
Започнах с тези две кутии и то само по ръбовете,като на едната имаше картинка и повторих и нея:
Прикачен файл:
CIMG2257.JPG
За вчера се бях подготвил с няколко снимки,които принтирах,черно индиго ,което беше главното ,защото се сетих ,че с него мога да копирам изображенията върху кутиите.В някой от отговорите видях ,че и колега така е постъпил,но бях вече направил горната страна на кутията ,а тя беше такава :
Прикачен файл:
CIMG2243.JPG
CIMG2243.JPG (91.67 KиБ) Видяна 9057 пъти

и ето процеса:
Прикачен файл:
CIMG2244.JPG
CIMG2244.JPG (103.91 KиБ) Видяна 9057 пъти
сложих индигото и върху му снимка:
Прикачен файл:
CIMG2246.JPG
CIMG2246.JPG (104.57 KиБ) Видяна 9057 пъти
с химикалка повторих линиите :
Прикачен файл:
CIMG2247.JPG
и започнах да работя с пирографа по линиите:
shotik - майстор
Прикачен файл:
CIMG2248.JPG
Прикачен файл:
CIMG2249.JPG
Прикачен файл:
CIMG2253.JPG
Прикачен файл:
CIMG2255.JPG

Прикачен файл

CIMG2254.JPG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Пирография" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: