• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко за дърводелството
shotik - майстор
Ето още една кутийка :
Прикачен файл:
CIMG2288.JPG
Прикачен файл:
CIMG2289.JPG
CIMG2289.JPG (95.88 KиБ) Видяна 4111 пъти
Прикачен файл:
CIMG2290.JPG
CIMG2290.JPG (98.96 KиБ) Видяна 4111 пъти
Прикачен файл:
CIMG2291.JPG
CIMG2291.JPG (112.88 KиБ) Видяна 4111 пъти

Само с един накрайник ли работите или имате различни? Аз намерих 30 см кантал и ще се опитам да направя различни по форма накрайници ,но вероятно чак към следващата неделя ще са готови.
monilan - специалист
Щом имаш кантал, спокойно може да си направиш различни форми. Аз имам няколко пирографа, но основно ползвам един руски, който е със сплескано чело и страхотно се работи с него. Имам и български, но на тях не съм им правил тунинг :) .
mumar - специалист
Да се фукна и аз, по повод на скоро отминал празник.
Само не знам как да си я намаля снимката :?
Изображение
shotik - майстор
Чудесно !

С времето и аз ще опитвам как най-сполучливо да правя такива светлосенки,ама всичко с опити,с гледане не става !
monilan - специалист
Мумар, много добра работа, браво. А относно светлосенките, правя ги като намалявам силата на горене. Така не се получава прегаряне на материала а като леко опушване.
shotik - майстор
На клип гледах как с нагряване на плосък накрайник се прави,но аз нямам от тези пирографи,само ми е съветския Узор,може би по-нататък ако намеря ,да си купя от тези в Лидл,които имат 16 накрайника.
mumar - специалист
Работено е само с руският Узор- няма как да ги намаля за светлосенки освен с подухване :partyman:
Има малко молЮФ за цвят- бялото.
Има и "горелка"- нещо като Дремел, ма не съвсем- друга марка е.
shotik - майстор
Миналата година подарих разни книги ,между които и една за пирография,де да съм знаел,че ще си имам пирограф ,та да си я пазя.
Днес опитвах пак да работя,мисля ,че става добре ,като за трето или четвърто хващане на пирограф от мен.
На клипове съм гледал,че накрайника е червен и гори дървесината много по-бързо,от колкото на моя пирограф.Опитвах да си направя накрайници ,но кантала е 0.8 мм и не се награрява до такава температура ,че да се работи.Вероятно трябва да търся 0.5 или 0.6 мм .
Някой правил ли се е накрайници с някакви форми ?Нагряват ли се накрайниците до червено на пирографите ви ?
ZEDYCUS - майстор
Нямаш ли потенциометър на пирографа? Моя на максимум се нагряваше до червено и при рисуването изстиваше бързо, трябваше пак да изчаквам да загрее. Има вариант да се е пукнало копчето на потенциометъра и да не завърта до максимума при теб. А игли в продавалника има на две места- по 10на лева, от София са все хората. Може да си изкривиш в различни форми от тях. :partyman:
http://prodavalnik.com/igli-za-pirograf-i41195673
http://prodavalnik.com/igli-za-pirograf ... -i37419049
shotik - майстор
Видях ги иглите,но първо ще опитам да си направя от по - тънък кантал.
Трансформатора няма потенциометър,но има превключвател с три положения и на трето се нагрява,на както при теб изстива почти веднага.
Може би при мен има и една причина - дъската върху която работя е махагон и може да не е подходящ точно за пирография.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Пирография" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: