• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 47
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
http://www.axminster.co.uk/axminster-ri ... 14_reversa
Да се посмеете малко и честит първи април :-D
ZEDYCUS - майстор
Тамън преди малко го гледах и се чудих аджеба как работи наобратно. :-D
bagera1 - специалист
дано да се сдобием с такива :lol:

ето какво направих вчера
Изображение
утре ще ида да купя една пиличка за да мога да изравня каналчето

иначе днес го доизчистих че на трудно-достъпните места имаше малко грес
до преди малко се потих с едни джанти, и докато чаках между ръцете се позабавлявах с рендето
пръснах го черен мат (мислех да е бял гланц или пиано лак но май ще прекаля :lol: )
забелязах че задната дръжка е алуминиева и я пробвах дали ще лъсне
за съжаление предната не е
Изображение
Изображение
bimbaeco - майстор
Ето едно ренде Стенли номер 7, което доскоро си нямаше дръжка. Не е много трудно да се направи, а рендетата без дръжки или с повредени дръжки се продават на доста добри цени.
п.п. не е мое, да не си помислите че хептен съм изперкал :-D -, аз само го ремонтирах.

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (46.94 KиБ) Видяна 1687 пъти

Прикачен файл

2.jpg
Bradley - специалист
В таз темичка

viewtopic.php?f=26&t=48795&start=160

последното което съм постнал за полупрозрачния арканзаски камък може да се стори интересно за доста, които заточват длета и ножове за рендета...

Общоприето е на запад зад голямата вода, че полупрозрачният арканзаски камък е пръв приятел на дърводелецът, който търси перфетен финиш.

По-скъпи са от японските водни камъни със сущата едрина, но се издълбават много, много по-бавно, което е съществен +.
Фитилчо - майстор
Аз съм се ориентирал към шкурките по принцип.
ПО лесно е и не се издълбава, просто сменяш шкурката, а там трябва да е перфектно право.

Я кажи откъде взимаш онзи абразивният фин прах, че имам нужда от такъв :)
Bradley - специалист
шкурката е консуматив, който с течение на времето натрупва своята цена, не че не става - в цял свят точат с отлични резултати на шкурки...

Предимството на арканзаските камъни е, че са плътна солидна скала - износването/издълбаването им е минимално - срещал съм мнения за над 1000 заточвания на ножове за рендета без да има нужда от освежаване на работната повърхност, но струват доста и трудно се намират - особено в бг

Абразивен прах купувам от фирма Ампида - има ги в olx

-----------


да не пускам отделна тема

някой може ли да ми препоръча книги, учебници и всякакви подобни четива на български за дърводелски сглобки - не ми е проблем да си ги чета на английски в интернет, но искам да си имам и на български с основните видове сглобки.
Hplane - специалист
Потърси някакви стари учебници.То повечето имена са взети от руски де
Hplane - специалист
Бях забравил какъф кеф е да работиш по рендета.Тези дни сехванах и завърших но.78 на Станли.Старата боя засега мился да я оставя така,макар и поизтъркана.
Ето и снимка
Изображение
И едно въпросче.Някой знае ли какво означава двуцифрения номер който е отпечатан пред ножа?
Andisi - специалист
Някой ако има желание може да погледне тази оферта - http://olx.bg/ad/rende-4-ID5spWa.html#d737c27e4b Доста е изгодно. В Англия вървят двойно и нагоре.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: