• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 47
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Надявам се да се вижда добре на снимката.

Прикачен файл

311020141297.jpg
Hplane - специалист
Благодаря много.Ценно е. :)
Hplane - специалист
Поръчах на стругар дръжката заедно с болта.Междувременно се сдобих и с едно Stanley Handyman което очаква пълна реставрация.Като сложа дръжка на 4-ката ще пусна снимки. :)
Bradley - специалист
Не лошо японско водно камъче, продавано под марката макита на съвсем човешка цена...


https://www.youtube.com/watch?v=B0iN5buGvwU

http://www.makita.bg/bg/contacts.html

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

за хората, които заточват на ръка препоръвам винаги и диамантените пластини на DMT - в бг се продават на няколко места, цените обаче са малко по-сериозни...

иначе за поправяне на повредени остриета и промяна на ъгъла на режещия ръб - комбинираните изкуствени камъни на суати комет, тюролит и дронко обикновено едрина 150/320 от алуминиев оксид или силициев карбид /каброунд/ са си добър избор и най-вече бюджетен

разбира се хубаво е човек да има кожен колан/каиш/строп намазан било с паста алуминиев оскид /т.нар. гой/, било с диамантена/елмазная паста

ако не противоречи на правилата на форума един линк към ножарския форум с повече инфо...

иначе от тормек на пазара подобро май няма - особено добро впечатление ми направи японският им камък с грт 4000, а и полир пастата им не е никак лоша...

голям кеф е заточването на ножове за рендета - има си своите особености в сравнение с това на ножове
bimbaeco - майстор
И на мен ми изглежда добре този камък - има ги при Kumay и обмислям да му поръчам един. Притеснява ме само с какво ще го изправям, ако се износи неравномерно (което е неизбежно), защото нямам свестна диамантена плоча - на на тези от Лидъл им нямам вяра.
Hplane, ти докъде стигна с възстановяването на рендетата?
Аз наскоро оправих един истински гладик - Стенли 4 1/2.
kendal - специалист
Ами покажи го де :)
kendal - специалист
Извинявам се това ми е убегнало,да си призная откакто колегата Грифин направи дървени лъжици,малко спадна интереса към блога.
bimbaeco - майстор
На мен лъжиците ми харесват, Бъд Спенсър ползва същите :-D .
kendal - специалист
На мен също ми харесаха, но не ми хареса процеса ,по скоро не ми бе интересно.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: