• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 47
Всичко за дърводелството
Hplane - специалист
bimbaeco написа:
И на мен ми изглежда добре този камък - има ги при Kumay и обмислям да му поръчам един. Притеснява ме само с какво ще го изправям, ако се износи неравномерно (което е неизбежно), защото нямам свестна диамантена плоча - на на тези от Лидъл им нямам вяра.
Hplane, ти докъде стигна с възстановяването на рендетата?
Аз наскоро оправих един истински гладик - Стенли 4 1/2.
Много хубава статия.Поздравеления!Аз по 4-ката не съм работил.Нямах време.Както казах взех и едно Stanley Handyman.До няколко дни ще взема и две и още две-двойка и тройка пак на Stanley.Ако някой има 5,6 или 7 да знае че имам интерес и може да удари едно ЛС.
Hplane - специалист
Едни въпрос.Как е качеството на рендета на Stanley от около 2000 година?
bimbaeco - майстор
Благодаря.
№ 2 са безбожно скъпи, как така се сдоби с такова?
Ако купуваш от Ибей, гледай да вземаш повечко на пакетна цена (joblot) - хем е по-евтино, хем с приятели може да се комбинирате и всеки да вземе каквото му трябва - аз така правя напоследък.

http://www.ebay.co.uk/itm/VINTAGE-RECOR ... 58baded9f8
Това по принцип струва поне двойно повече - изпадат доста оферти, ако човек дебне.

Аз лично не съм хващал такова от 2000 г., но чувам лоши отзиви - правят ги в Китай. Виж в Амазон примерно рейтинга им - много хора се оплакват. Моите са главно прези 1960. Гладикът е по-скорошен и му личи - старите ми харесват повече.
Hplane - специалист
В интерес на истината двойката ще я взема за около 40 лева.Но това че заедно със тройката са от 2000 г.Ще ги видя първо на снимки и ще пиша
Hplane - специалист
Ето го и моето ренде.Цялото беше ръждясало и нямаше предната дръжка.
Изображение
Hplane - специалист
Такааааа.Взех си двойката и тройката.След няколко дни ще пусна снимки
bimbaeco - майстор
Супер. С тоя зелен цвят може да мине за Клифтън направо :-D .
Hplane - специалист
А как се определя приблизетлната възраст на ренде?
bimbaeco - майстор
Гледат се различни белези, които са се изменяли през годините. Преди имах някъде един сайт, който ти задава десетина въпроса и датира рендето автоматично въз основа но отговорите, но сега не мога да го навмеря. Ако говориш английски, може да пробваш с тази информация: http://www.hyperkitten.com/tools/stanle ... p#Type%201
Hplane - специалист
Здрасти.Весели празници!В крайна сметка се отказах от 2-ри номер и взех пак 4-ти но със резки отдолу на корпуса и 3-ти номер.Намерих нещо интересно за заточване на рендета и го пробвах.Заточих на 25 градуса и заточих режещия ръб на 35 градуса но само с няколко движения на камък с грит 3000.Получи се мини рещеш ръб с широчина няколко микрона.И резултата беше чудесен.Сваля доста по тънка стружка.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: