• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Всичко за дърводелството
themask - специалист
Хралупката е много симпатична! Супер става вратата. :partyman:
EDI - майстор
Днес открих сезона на село.Изрязах дръвчетата, ама поради дъжд не можах да фрезовам и да пръскам.Вътре обаче напреднах, грундирах тавана и стените и шпакловах стените.Монтирах малката врата, с двете крила.Стана много добре, но забравих фотото, та снимки другата събота.
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Добре си ти, на ниско си. Аз още не мога да се кача, докато не се разтопи големия сняг. Къде Великден ще се кача да видя има ли поражения по покривите и ще открия сезона с падащ тезгях с налични материали. Ей това съм харесал , но от мДФ или кофражни платна.Изображение
griffin - майстор
Зедекус ако ще е мдф предвиди някакъв вид рамка отдолу че е относително кекав и се гъне много хубаво :-D примерно нещо като торсионна кутия. Ако ще лепиш на него строителния ако е от гладката разноридност много лесно ще ти се почистват остатъците от лепилото.
ZEDYCUS - майстор
Grifin ще има рамка, но се чудя още дали от винкел или от по малка кутия. Чакам да ми донесат две парчета 25мм МДФ от София, ако не стане работата ще търся кофражен шперплат. На тезгяха няма да работя много дърводелски работи, по скоро други заигравки. Хареса ми, че се прибира, мястото е кът. :wink:
griffin - майстор
Според мен нещо като рамка ще е достатъчна, мдф-а ми харесва че поема формата а няма тенденцията както шперплата като е крив да си остава крив :) и е по лек, кофтито е че лесно се наранява, трябва да не навиваш много винтове в него и по трудно ще го чистиш ако ползваш лепила, но щом ще е за друго мисля че ще ти е идеално :-D. Аз съм си подготвил една стара врата за плот на маса която с бая по тънък мдф :). Мдф-а няма да е зле да го минеш с нещо за да го стабилизираш, но ти си знаеш :).
ZEDYCUS - майстор
Ще го боядисам с двукомпонентния лак за паркет, става доволно твърдо покритие и лесно ще се чисти. Дано да го донесат, обещаха пък да видим. :partyman:
Тани - модератор
Преди това може и един изолатор, за да не се притесняваш от влагата :wink: Пък и ще се заздрави в дълбочина.
EDI - майстор
Айде на врататаааа :lol: .Ето снимките.Малко натурия все още, ама скоро ще покажа готова стая.Има едно две неща да се довършат на вратата, ама това по-нататък - затварянето, една дъска хваната за едното крило и горната напречна летва да завия остана.

Прикачен файл

DSC04153 вратата 2.jpg
DSC04153 вратата 2.jpg (105.58 KиБ) Видяна 1334 пъти

Прикачен файл

DSC04152 вратата.jpg
DSC04152 вратата.jpg (109.34 KиБ) Видяна 1334 пъти
themask - специалист
Браво! Кефи много вратата.
Един въпрос - ламперията мислиш ли да я правиш в някакъв цвят?
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Проект и изработка на интериорна дъбва врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: