• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Благодаря за отзивите. :partyman: Да, това е целта на обкова, да укрепи вратата.Тежичка е, а напречниците не влизат в дългите страници, както е по технология за вратите.Сигурно щеше да издържи и само със сглобката, ама не ми се рискуваше :lol: .Булхомс, чакам да видя твоята врата, ма йсе канеше да правиш.Да, Мишо, бюджетната комисия е доволна.Е, като всяка комисия помрънка за някои неща по вратата, ама защитих проекта.Точно за металните ъгли имаше леко мрънкане. :lol:
bulhomes2 - майстор
Аз, че ще правя е ясно, щото ми трябват 7-8. А (повтарям се) заради темата ти ще се засиля да си ги правя сам. Но съм много далеко от тях и нямам зор да бързам. Наскоро се захласнах по една врата на една лекарка в Карлово. И на вилата имам подобни, входната врата на квартирата ми в Карлово е подобна, но само тази ме впечатли. Ако не забравя ще ги снимам и ще ги коментираме.
bulhomes2 - майстор
Снимах я. В ъглите се виждат китвани дупки. Предполагам, че е завита дълга видия там.
Прикачен файл:
Снимка0054.jpg
Прикачен файл:
Снимка0055.jpg
Прикачен файл:
Снимка0053.jpg
EDI - майстор
Добър дизайн и изработка.Правена е обаче с големи профилни фрези, затова релефа е дълбок и по-отчетлив.Моите фрезери са за вратички за шкафчета и нямат толкова дълбок рисунък.
bulhomes2 - майстор
Не те разбрах. Твоята врата също много ми харесва.
EDI - майстор
Имам предвид, че по принцип дърводелците вратите ги правят с фрезерни глави, на големи фрези, които са с дълбок релеф, а моите са за малки врати, за шкафчета.Те са с по-плитък релеф.
EDI - майстор
Айде ,днес малко дръпнах с вратата.Монтирах касата.Малко се поозорих, понеже се оказа, че стената около касата е в няколко равнини, ъгъл с ъгъл не се събират :lol: , ама по нй-изпъкналия станата нещата.Е, ще има малко за запълване и изравняване с гипсово лепило, ама не е зор.Първо хванах дългите страни към горната с по 3 видии, наместих касата, набих камите, нивелирах, ударих разпънките и с флакон и половина пяна нещата станаха.На едната каса си имам хралупа за катеричка :-D Имаше трошлив чеп в дървото, та го прешлайфах с мултито, отзад го запуших и стана хралупка.Подпрях страничните первази и горния, да видя как ще изглежда вратата.

Прикачен файл

DSC03750 первази.jpg
DSC03750 первази.jpg (95.69 KиБ) Видяна 1661 пъти

Прикачен файл

DSC03747 хралупа.jpg
DSC03747 хралупа.jpg (97.48 KиБ) Видяна 1661 пъти

Прикачен файл

DSC03746 каса 2.jpg
DSC03746 каса 2.jpg (102.84 KиБ) Видяна 1661 пъти

Прикачен файл

DSC03741 каса 1.jpg
DSC03741 каса 1.jpg (96.41 KиБ) Видяна 1661 пъти
Последна промяна от EDI на нед юли 06, 2014 10:55 pm, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Браво! Може да е бавно, но напредваш!

Честно казано, досега не бях виждал някой друг(освен мен :wink: ) да използва стегите за разпонки! :partyman: Имай предвид, че пяната първоначално надува, но в последствие свива и има вероятност стегите да паднат. Точно така една от стегите ми се счупи. Те толкова бяха стока де!
king82 - специалист
Браво Еди. Чудесно се получава вратата, мераклийска работа. Гледам около нея има още работа да се завърши къщата. Да си жив и здрав, с труд и мерак всичко става.
P.S. Много ме накефиха тези големи стеги.
Туй дето го написах вероятно се води СПАМ, ама рекох да те похваля.
EDI - майстор
Тани, махнах ги стегите, като си тръгвах и на мен не ми се оставяха.Не съм мислил за падане, ама не обичам да оставям нестабилни конструкции да седят цяла седмица без надзор. :lol: До сега и аз не бях обръщал челюстта, ама докато се чудех какво да използвам, двата ТОПМАСТЪР-а ми попаднаха пред очите и ги вкарах в употреба. :-D
А работа има доста, ама вече и се вижда края.Този сезон трябва да я завърша тази стая.Остана да запълня каналите, дето слагах жиците, да заравня малко стените и да ударя едни тапети.Стегичките са върли китайци - 1000 мм за 15 лева :partyman: , ама се оказаха читави, вече 2 годни си ги ползвам.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21

Тема "Проект и изработка на интериорна дъбва врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: