• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21
Всичко за дърводелството
cvetankirilov - специалист
И аз да питам.тази чамовата със същите фрезери за мебелни врати ли я правиш?
EDI - майстор
VLADO66 написа:
EDI,имам едно въпросче.Имам една чамова таблена врата която е провиснала откъм бравата.Как мога да я изправя и дали ще е удачно след евентуалното изправяне да и сложа големи ъглови и средни Т-образни планки/не търся фаца/?
Явно са заминали връзките на вертикалите и напречниците, лепилото не е издържало.Трябва да я свалиш на земята и със стяги да опиташ да оправиш геометрията.Може и да стане с ъглови и Т образни планки, ама ще трябват и от двете страни по една, да стегне дървото като сандвич.Най-добре си е с разглобяване, ама и така ще стане.
cvetankirilov, със същите фрезери работя.Понеже е по-дебел материала от дъбовата, профила е малко по-дълбок и се вижда по-добре.
bulhomes2 - майстор
Ето с такава врата се дава майсторско свидетелство
Изображение
EDI - майстор
Еми какво, използвани са гънките на местността.това е тактически ход. :lol:
VLADO66 - майстор
Лошо Седларов,лошо......се праска тимберицата в ръбъ :-D
EDI - майстор
Малко работа от днес.Лакирах таблите на двете врати.Сложих гумените дистанционери, подържащи стъклата и таблите в профила.

Прикачен файл

дъбови табли.jpg

Прикачен файл

табли.jpg

Прикачен файл

табли 1.jpg
табли 1.jpg (99.67 KиБ) Видяна 1945 пъти
EDI - майстор
Това са дистанционерите.От гума за уплътнение на дограми.

Прикачен файл

дистанционери.jpg

Прикачен файл

дистанционери рамка.jpg
дистанционери рамка.jpg (81.16 KиБ) Видяна 1945 пъти

Прикачен файл

дистанционери рамка 1.jpg
дистанционери рамка 1.jpg (83.3 KиБ) Видяна 1945 пъти
ZEDYCUS - майстор
:-D Страхотно пране си напроскал по въжетата.
За какво ги слагаш тези гумени дистанционери, че ми стана интересно, Еди. Да не се разместват ли? :partyman:
EDI - майстор
Направо пране.Едни окачват суджуци, други табли :lol: .Понеже таблите се правят с от -1 до -3 мм по-малък размер, за да поемат деформациите през сезоните, гумите ги държат в средно положение да не пропадат и да не се местят.Има специални фабрични уплътнения за тази цел, ама не у нас и бая скъпи :-D .Та въпроса го реших с такова уплътнение.
ZEDYCUS - майстор
Аха разбрах за уплътненията(не го знаех) :partyman: , но не каза де са суджуците. :-D
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21

Тема "Проект и изработка на интериорна дъбва врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: