• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Еди, браво. Екстра е станало :partyman:
griffin - майстор
:-D браво, ама що двукрила да може да я риташ и да се отваря ли :razz:
EDI - майстор
Ми щото мястото малко тясно там, а ще има и още неща от дясно и ляво, та така я реших.Голяма трябваше да я отварям от дясно на ляво и идва бая голяма покрай джама.Пък и малко уестърн вид да даде. :lol: Пък и някои сметки се промениха в движение. :lol: Иначе сачака не съм решил как да е.Ще ми се да го оставя светъл, ама ще видя като се подреди стаята и се махнат боклуците как ще изглежда цялостно.Щото има и един свод от дясно и той сачак, та нямам цялостна представа как ще изглежда.
EDI - майстор
Дето се вика, АЛИЛУЯ БРАТЯ, най-после :lol: турих дъбовата врата, дойде и времето.В общи линии всичко се вижда.Първо монтирах носещия перваз на рамката, сложих вратата и монтирах левия перваз, най-накрая и горния.Бравата е американски тип с две топки, много удобна.

Прикачен файл

DSC04293 ГОТОВА ВРАТА.jpg
DSC04293 ГОТОВА ВРАТА.jpg (114.74 KиБ) Видяна 1535 пъти

Прикачен файл

DSC04290 ГОТОВА ВРАТА 1.jpg
DSC04290 ГОТОВА ВРАТА 1.jpg (111.72 KиБ) Видяна 1535 пъти

Прикачен файл

DSC04295 ГОТОВА ВРАТА 3.jpg
DSC04295 ГОТОВА ВРАТА 3.jpg (108.01 KиБ) Видяна 1535 пъти

Прикачен файл

DSC04299 готова врата 4.jpg
DSC04299 готова врата 4.jpg (102.68 KиБ) Видяна 1535 пъти
ZEDYCUS - майстор
Сега остава да си пиеш само винцето и никаква работа повече. =D>

Види ми се, че се цепнала на снадката горе в ляво вратата или бъркам. С какво лепи дъба, че се каня да взема едни дъбови и акациеви дъски на изгодна цена(за петък е предвидена сделката да ги метна после на вилата :) ), за вратичките на кухнята на вилата. Чудя се още на какво лепило да заложа. :partyman:
TACHO - специалист
Браво Еди!
Голям майстор си!
griffin - майстор
И не само в ляво но иначе е станала много добре =D>. Еди тия панти няма ли опасност да отпорят челната дъска ако само там са захванати?
EDI - майстор
Ех, де да нямаше повече работа :? :-D ама има още за целия китайски народ.Сега чакам материал да направя горните и долните первази по пода и тавана и да обкантя с дърво прозореца.А ако нямаше работа, сигурно щях да си намеря. :lol: Горе в ляво цепката е така още от слепването на двете парчета.Другите цепки, на още едно две места са по същите причини.Тогава нямах винтовите стяги, а слепвах с бързите с лоста.Едното парче имаше лека кривина и стягите не можаха да я оберат в тази част.Иначе вратата е лепена и с полиуретаново лепило и с лепило МОМЕНТ за дърво с черната капачка.И двете лепила държат здраво дъба.Ако ползваш полиуретаново, да не забравиш да минеш с влажен парцал детайла на мястото на шева преди слепването.Според мен каквото и да ползваш, ще стане здраво.
Грифин няма проблем с дъската, дъба е здраво и плътно животно.Всички сглобки на пантите и декоративните ъгли до тях са с болтове М6 и шайби със зверски натегнати гайки от другата страна.Вчера като пробивах с Ф2,5 мм за видиите /5Х100/, дето хванах первазите за касата, направо пуши и свири на някои места. :lol: Доста неща понаучих докато правех вратата, някъде правих леки компромиси с оглед наличния материал и машини, ако правя втора врата някога, някои неща ще променя, ама получиха се нещата като за вилата. :partyman: Жената ме задъвка леко, защо от едната страна имало ъгли, а от другата нямало, а преди време, като сглобявах в работилницата ме пита защо изобщо съм слагал ъглите, заприличало било на рицарски замък.Викам, ако някой ден ти се изсипе на главата дъб и стъклария, тогава ще разбереш защо. :lol: Пък и определено първоначалната идеята беше нещо като рустикална дървена стая, като от стар замък, ама не можах да се преборя :lol: .
themask - специалист
Еди, супер врата, ама не подхождат пантите с топките! :cool:
Няма ли някоя топка в черно?
EDI - майстор
И мен това ме дразни, ама имаше само златисти и сребристи, не намерих тъмни.Може да получат някоя боя в скоро време. :lol:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Проект и изработка на интериорна дъбва врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: