• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Горе някъде бях писал, че в наше село е голям зор със стъклата, та в Ямбол не можах да си намеря триплекс или закалено стъкло за вратата.Вчера обаче докато рових из мрежата, намерих електронен магазин на всякакви стъкла - обикновени, закалени, триплекс, цветни и т.н. - http://www.glassmania.bg/%D0%B8%D0%BD%D ... 0%BB%D0%B0 .Пращат по куриер с наложен платеж, много удобно.Може и да сте го срещали, ама го слагам тук линка, на някого може да му свърши работа.Та от тук ще си взема стъкла за вратата.
nikolson - майстор
На тия http://www.kristian-neiko.com/bg/%D0%9D ... %BB%D0%BE/ съм им виждал фабриката и съм чел хубави неща, обаче не знам дали изпълняват малки поръчки. Ама за питане пари не взимат, нали?
bou81 - специалист
еди ама и цените много яки, при нас цената на квадратен метър делта мат е 19 лв, а в сайта само 45лв :shock:
EDI - майстор
Ами не съм проучвал цени, да ти кажа.Вчера си поръчах 4-те броя закалено стъкло 6 мм химически матирано с размери 287Х159 мм, общо ми излязоха 24 лева с обработка на кантовете.Понеже само тези стъкла ми трябват, не съм сравнявал или търсил ниска цена, просто ми попадна този електронен магазин и от него си поръчах.
EDI - майстор
Продължавам темата, като включвам новата врата, която пак е за вилата.Тук материала е чам, дебелина на вратата 34 мм.Решението е две отделни крила, отварящи се като тези, дето са в баровете, но пантите ще са обикновени.Процеса на работа е като дъбовата врата, същата технология и същите инструменти.Размерите на всяко крило са 1900 мм височина, 310 мм ширина.Ще е с по 4 табли, ама още не съм ги фрезовал с табления фрезер.Елементите на касата са готови, но не е сглобена, понеже това ще го правя на място.Тук са снимките на сухия монтаж.

Прикачен файл

DSC0349899999999999.jpg

Прикачен файл

DSC03500888888888.jpg
DSC03500888888888.jpg (92.01 KиБ) Видяна 1999 пъти

Прикачен файл

DSC034997777777777777.jpg
DSC034997777777777777.jpg (104.55 KиБ) Видяна 1999 пъти
bulhomes2 - майстор
Чама сушен ли го взимаш? Всъщност и за дъба не помня да съм чел - сушен ли е бил или суров?
EDI - майстор
Чама е сух.Не знам колко % е остатъчната влага, но на око е ниска, може би 12-15, дъските са леки.Дъба също, понеже беше от готово дъбово дюшеме.
profesionalist_wood - майстор
Има влагомери за 25-30 лв и то добри и могат да измерват влажност в диапазона 5-40% зависи от уреда де,има и за 1000 но това е друга тема. Аз така си меря дъските и дървата за огрев
bulhomes2 - майстор
Мисълта ми беше дали е сушен. Нали знаеш, че влажния материал се измята след време. От скоро (може би след тая тема) се заглеждам в масивни врати и от 10 - 1 ми е харесала. Болшинството са с големи и неравномерни фуги, разкривени, трудно се затварят, хлопат, почти откършили се чепове и т.н.

ПП. Между другото наскоро разбрах, че професионалните сушилни следят как съхне материала в различните части и и при нужда изключват (или овлажняват) пресушените. Нещо което трудно би станало при естествено сушене. Може и да не препредавам правилно, но покрай нова година говорих с един работник във фирма, която ми суши едно пале заготовки. Казах, че съм чул, за един друг, че не ги бил сушил добре и ги вадел по негово усмотрение. Та от него чух, че при тях компютър определя кога е готов материала.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21

Тема "Проект и изработка на интериорна дъбва врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: