Всичко за дърводелството
sasmata - напреднал
Здравейте!
Имам голям проблем за които ви моля да ми помогнете. В имението в което работя имаше малко ателие на покойния собственик на имота а сегашния реши да го реставрира! Пода беше нареден с шайби от дъб а между тях с пясък. Махнахме шайбите и направихме замаска. Сега е интересно! Кажете с какво да ги залепя на цимента и как после да ги залея с някаква смола за да стане като стъкло отгоре???

Моля ви ще сам ви безкрайно благодарен!!!
mitko64 - майстор
Залепването едва ли ще е скъпо с нещо от сорта на Ц200,Ц300. Но прозрачните, епоксидни покрития са скъпи, отделно става като пързалка за хокей. Това лято разпитвах във фирма Алхимика ЕООД, та някакво двукомпонентно, внос от Гърция, се връзваше към 700лв. за 5-6 квадтата, и то без фуги, за запечатването на течове на тераса с мозайка. Като сметнах за 65 квадрата, направо се отказах. Можеш да ги разпиташ за нещо по- евтино, прозрачно, на мене ми трябваше задължително да е еластично, та затова може би са такива цените. Ето им сайта http://www.alchimica.bg/index.php .
griffin - майстор
Ако ги заливаш с епоксидно покритие няма нужда да ги лепиш. Американците бях гледал правеха такива маси, редят всички трупчета в нещо като вана после махат страните на ваната и шлайфат. Иначе за под някой ми беше показвал че са правили трупчета директно на цимента с лепило, между трупчетата с цимент запълнено и епоксид отгоре. Чрстно казано аз съм скептичен дали варианта на пода ще издържи така ако се нареди директно на цимента дървото ще продължава да попива и отдава влага и много ще мърда. А и замазка наоколо. Ако правиш с епоксид на пода както каза колегата може би е добре да помислиш за някакъв вид мембрана отдолу, за да изолираш дървото и да не обира влага от пода.
ivanovbg - майстор
Мажеш слой смола на пода и слагаш трупчетата. За да се върже по евтино можеш да напълниш фугите със смес от пясък и смола и само отгоре сипваш чиста смола за гланц. Така целия под става монолитен и няма да се ебава дървото.

:partyman:
Илчо Илиев - майстор
ivanovbg написа:
Мажеш слой смола на пода и слагаш трупчетата. За да се върже по евтино можеш да напълниш фугите със смес от пясък и смола и само отгоре сипваш чиста смола за гланц. Така целия под става монолитен и няма да се ебава дървото.

:partyman:
Като каза смола, мисля,че визираш епоксидна или някаква от сорта,но аз се сетих за още еди вариант...
навремето правеха дървен паваж в работилници/цехове, та той е залепен с асфалтова смола,а за фугиране може да се използва лепило+дървени парченца/пилки,а за отгоре,както казаха и колегите, да се сложи по-здрава смола..
sasmata - напреднал
Благодаря на всички! Ето още неща който съм пропуснал!
Парите за смолите и лепилата са без значение на милионер човек нему пука колко ще струва! Въпроса е в това че в къщата му направиха такъв под но му взеха майка си и баща си а сега да направим направи си сам за по евтино! Когато свалях старите шайби от долу бяха залепени с нещо като асфалт а в фугата с пясък. Сега трябва да ги наредя обратно да ги фугирам и да ги изцикля и да ги залея с нищо за да стане като стъкло!
Помагайте!

.
tanosliven - специалист
Е като не му пука колко ще струва да идвам да го правя :-D пускай тубата и гледай -много народ станаха майстори с гледане на филмчета :-D
suntsu - помощник
Ползвай полиестерна смола. 4-5 пъти по-евтина и позволява шлайфане до стъкло. При епоксидната не се шлайфа, тя сама образува гладко покритие, но изливането има доста тънкости, за да не се образуват мехурчета.

Тема "Под от дървени шайби. Помощ Моля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: