• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за дърводелството
Тани - модератор
Понеже си имаме тема за оберфреза, тема за маса за оберфреза, но си нямаме тема за фрезери, смятам, че ще е целесъобразно да си създадем такава, за да се систематизира информацията. Така ще се разтоварят и останалите теми.
king82 написа:
Тези Т-канали са правени с какъв Т-фрезер ли?
Ето малко снимки

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение
Ивайло.Иванов - напреднал
Тези Те канали може да се направят директно с този фрезер на снимката.
Но според мен ще е по-лесно ако първо се се изкарат каналите с палцов (прав) фрезер и слет това се мине с Те фрезера . Но тази маса е от МДФ и може по двата начина
Тани - модератор
Благодаря за съвета! Малко е закъснял за мен, но пък ще помогне на тези, които четат темата. Нека се опитам и аз да бъда максимално полезен.Следващия път смятам да направя точно както си описал, по три причини.

Първата е, че канала във видимата страна е прекалено тесен и се налага да го дооформям след това от двете страни и е възможно да не станат успоредни. Ако направя първо него с подходящ размер палцов фрезер, става много по-бързо и лесно.

Втората е, че вътрешните канали могат да са по-плитки , с което ще се повиши здравината

Третата е описана от тебе - няма да се товари толкова фрезера, а и стърготините ще са по-малко и охлаждането по-добро!
cvetankirilov - специалист
Здравейте, първо да питам окъде в българия(освен тека) може да се намери комплект фрезери за таблени вратички. И второ дали този комлект е на добра цена http://olx.bg/komplekt-frezeri-za-table ... -i53672200.
EDI - майстор
Има на още едно място - израелска марка продават, но цените са още по-дебели от ТЕКА.Този комплект е на добра цена, 12,7 мм е забележи.
cvetankirilov - специалист
Знам, че са 12,7 аз от същия продавач си купих фрезата с инчови цанги е. а един стругар ми направи и една цанга за 8 мм фрезери.май ще са тези ще видим
EDI - майстор
Да, сега прочетох в другата тема, че имаш УОРКС.Не го мисли, няма да намериш по-евтини у нас.8 мм фрезери за врати са с малък Ф и нисък профил, и не изглеждат много добре вратите, правени с тях.От опит го казвам, имам и 8 мм комплект за врати, освен 12 мм и 12,7 мм комплекти.
cvetomir_77 - специалист
EDI би ли дал някоя снимка на врати правени с 8 мм и с 12 мм таблен фрезер за да видим все пак разликата, че и аз имам проблем с тези фрезери. Последно май ще си купя някоя евтина фреза само заради този английски стандарт понеже има фрезери на доста изгодни цени в Ebay.
EDI - майстор
Ето.8 мм врата е тази на долапа на стената.Нямам по-добра в момента.

Прикачен файл

табли 1.jpg
8 мм
табли 1.jpg (99.67 KиБ) Видяна 6120 пъти

Прикачен файл

DSC037152222222222.jpg 12,7 мм
cvetankirilov - специалист
С 12,7 изглеждат много по добре, ако до събота не ги купят ще ги взема
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Фрезери за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: