• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Аз още вчера писах. Ама взех другите стяги плюс линеала и дюбел центри. Стяги продължавам да се оглеждам, защото линеала е много дълъг и при разпънато положение ми се иска да го стегна в средата. Т-образните обаче са супер.
Фитилчо - майстор
Има големи бързаци тука.

:lol:

Аз така налазих Файн-а :mrgreen:
Методи - специалист
Еди,
Дай информация от къде си купил таблените фрезери с опашка 8 мм и на каква цена. Видях едни в магазин в София, ама много скъпи 215 лв. Тия хора акъл имат ли?
EDI - майстор
От ТЕКА взех комплекта.Не помня колко струваше, май 230 лева някъде.Други таблени с опашка 8 мм в България няма да намериш.
Методи - специалист
Благодаря за отговора
fillme - специалист
Попаднах на този комплект в базар.. цената е добра, но дали са читави...

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 1%87%D0%B0
EDI - майстор
Читави са, стандартно качество, вършат работа.Имай предвид, че опашката е инчова 12,7 (1/2 инча) ще ти трябва съответната цанга и сравнително мощна оберка - 1500 и нагоре вата.
fillme - специалист
Да оберфрезата ми е Macallister 1500 с инчови цанги :)
EDI - майстор
Идеална е, аз със същата въртя такъв комплект.
punankov - напреднал
Здравейте, аз като пълен аматьор реших, че ми е време да си изработя първите ми таблени вратички(за вкъщи, а евентуално за в бъдеще и за някой клиент). Та закупих си маркова оберфреза с регулиране на оборотите и с цанга на 1/2инча с два преходника 3/8 и 1/4 инча и с идеята да си направя маса за нея, но се запасих с погрешният комплект фрезери с опашка 12мм, също хубава марка с цена над 200лв......та въпросът ми е какви са ми вариантите? Има ли преходник от английски към бг стандарт? .....Стругар може ли да изработи такъв преходник? .....Това което на мен ми хрумва е да давам фрезерите на стругар, за да стане опашката от 12мм на 3/8(9,5мм). ....Или пък да сменям оберфрезата..... Или пък да сменям фрезерите. :?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Фрезери за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: