Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Аа, не го бърши прясно, ще се оклепаш като мишок :lol: .Това му е работата да раздува и да излиза.Остави го да изсъхне добре и после с макетен нож само плъзгаш острието и се изрязва идеално по детайла.
манихеин - специалист
От горната страна става и на сухо, ама от страната на основата...
EDI - майстор
Няма значение от къде остава.Като изсъхне и отдолу се маха с макетката, но малко по-трудно, ако лепиш детайлите притиснати върху основа, защото от притискането лепилото се разлива.Можеш да си наостриш една шпатула и с нея да караш, аз така правя.Ако ги лепиш върху стяги, се реже много лесно, понеже лепилото не се разплескта от притискане от долната страна.
манихеин - специалист
dimitar_petkof написа:
Здравейте, аз си лепя заготовките за кошери с такава "стяга" самоделка, но върши добра работа. На веднъж лепя по 4 заготовки за ЛР кошер. Излезе ми 30 лева - 10 желязо, 5 лв болтове и 5 лв заварката.
Колега, как успяваш да натегнеш, така че да залепиш към метър парчета? Аз пробвах с 3 Дадан-Блат страници, ама най-крайната се крепи само на лепило, дъските не са прилепнали една към друга плътно.

Ей ми я стягата, направена е по подобие на твоята, само дето направих подвижна част, за да може да се лепят различни широчини.
Прикачен файл:
Изобр.0044.jpg
Изобр.0044.jpg (111.46 KиБ) Видяна 1674 пъти

Прикачен файл

Изобр.0043.jpg
dimitar_petkof - напреднал
С моята стяга събирам 4 заготовки за ЛР корпус. Когато дъските са добре пригладени или дори и да имат 1 мм кривина няма проблем. Стягам здраво и лепилото направи излиза на повърхността. Може би ти трябват или по-големи болтове или трябва да затягаш повече. Начинаещ съм и нямам много опит и не знам дали съвета ми е правилен, но при мен се получават слепванията.
манихеин - специалист
За затягането ползвам парчета от шпилка м12. Натягам яко, до последно, но, като се замисля, както писах в една друга тема, може би проблемът е в това, че детайлите ми са с лека дъга навътре и се получават големи напрежения, които при повече на брой детайли не могат да бъдат обрани.
mavryt4o - майстор
заиграх се и аз тия дни с лепене спазвах редуването на посоките на кръговете но ме притеснява широчината на детайлите на плота на масата 4 по 19см на 2 метра домързя ме да ги паправя 8 дали няма да се получи измятане след време материла е уш сух от сушилня

Прикачен файл

010520151096.jpg

Прикачен файл

030520151101.jpg
ZEDYCUS - майстор
Това кой по ред комплект е :-D :partyman: За измятането Мишо да сподели, не съм лепил такива широчини, но както е хванато и с летвата отдолу на крака, може и да не изметне .
bimbaeco - майстор
За мебели за вътре в дома най-доброто лекарство против измятане според мен са капите (http://woodbg.blogspot.com/2015/01/blog-post_26.html). За градински мебели обаче не са добро решение, защото в сглобката ще влиза вода и ще се надува.
Както Ванката каза, обикновено тук проблемът се решава, като отдолу се монтира напречен елемент и отделните дъски, съставляващи плота, се завинтват за него през РАЗШИРЕНИ ДУПКИ, за да може плотът да се свива и разширява свободно.
Не знам при теб как е изпълнено захващането отдолу, защото не се вижда от снимката.
Масата и пейките изглеждат супер :drinkers: . Предполагам, че не са готови напълно, защото не виждам напречната греда, която да съединява краката долу.
mavryt4o - майстор
ZEDYCUS написа:
Това кой по ред комплект е :-D :partyman: За измятането Мишо да сподели, не съм лепил такива широчини, но както е хванато и с летвата отдолу на крака, може и да не изметне .
Първия беше от свален чертеж от интернет и стана ужасно неудобен подарих го. този е втори със взети от мен мерки от друг готов и изпитан по удобство от мен ами няма нищо общо с първия на който стоиш като наказан тук като се облегнеш гърбът ти е отпуснат това гоних като усещане и го постигнах доволен съм .

Тема "лепене на детайли-как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: