Всичко за дърводелството
kamenenator - напреднал
Здравите.
Заинтересуван съм да си купя ето това:
http://prodavalnik.com/tsirkolyar-abreht-i34828093
Обаче не мога да разбера тоя вал, на който се слага ножа дървен ли е, или метален? Щото ако е дървен, както ми изглежда ми се струва, че това нещо ще се разлети и без да му подадеш дъска.
Предполагам, че тук има хора с опит, които могат да ми отговорят.
kuger - майстор
Предполагам, не си правиш майтап?
Метал е.
kamenenator - напреднал
Не се майтапя въобще:). Просто съм пълен лаик. Демек си струва да се купи?
kuger - майстор
Ако мислиш, че можеш да си направиш абрихт, защо не. Продавача дава и ножовете, и дискове за циркуляр. Не пише ширината на захвата.
Пишеш, че си лаик, това, дето ще купиш е най-лесното. Другото кой ще го прави? Разгледай готов абрихт, и виж какво още ще е нужно.
smaili_73 - напреднал
Чисто нов вал за абрихт е 80 лв.
Илчо Илиев - майстор
Вала е грундиран, боядисан , за това изглежда с дървесен цвят...
Както и колегите питаха....вземаш вала ,а после, останалото е по-голямата и сложна част от цялата машина...
По-добре си харесай някой готов абрихт,макар да е повечко пари от колкото струва само вала...
kamenenator - напреднал
Гледах готови машини и цените бяха нещо от сорта на 2000 лева з а нов и примерно между 600 и 1500 лева за на старо. Струва ми се, че 70 лева за основната част на тая машина в сравнение с 1000 е много евтино. Двигател имам. Остава плотовете, които си мисля, че може да се направят от пдч или мдф(сега очаквам бурен смях:) )
.
bimbaeco - майстор
http://woodgears.ca/jointer/homemade.html
Аз лично няма да се присмея. И аз искам да направя такава машина, не че нямам, а е така - за кеф.
Пожелавам ти да постоянстваш и да не слушаш тези, които ще ти се изсмеят или ще ти кажат, че няма да стане.
Много ще се радвам да направиш абрихта и да ни го покажеш.
kuger - майстор
Аз не се присмивам никому!
Човека пише, че е лаик /това не е лоша дума/. Как ще направи такава машина, изискваща доста други машини за направата и, а и умения за работа с тях? Или, дай да го навием, и, като сътвори поредната машина убиец, ще се свием в страни и ще цъкаме с език?

Тема "Плания/абрихт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: