Всичко за дърводелството
colyo - специалист
И аз много се чеша по г...за дали да не си взема от предприятието, където работя. До края на годината ще събарят 3 цеха и вътре има читава техника. Лошото е че не разрешават да се купува под остатъчната стойност и понякога идва доста дебело. Другото лошо е че всички са трифазни, а аз нямам трифазен ток. Наскоро ми изпадна една муфелна пещ на добра цена и я отразих на момента само, че не записах кой кабел къде влиза и сега ме е страх да я пусна, но ще отворя специална тема за нея и все някой колега ще помогне.

ПП: онзи ден си напазарих алуминиеви релси за пердета по 3 лв/м и мисля, че не са лоши за канали. Набързо си спретнах една плоча за стойката на дрелката.
Прикачен файл:
WP_001353.jpg
ZEDYCUS - майстор
Екстра е =D> :partyman: За задна опора какво ще ползваш?
Можеш ли да снимаш от близо профила на канала( с едни размери) и да кажеш от къде го взе . Че са голям проблем за намиране. Все трябва да ровя по пунктове за скрап.
colyo - специалист
В момента съм на работа, но май помня размерите. Външни габаритни размери 15 х 8 мм, вътрешна ширина на канала 12,5 мм, ширина на цепката 7 мм. Купих ги от Мастерхаус-Бургас. Има и двойни по 5-6 лв/м. http://www.masterhaus.bg/bg/page/contacts.html
Относно задната опора за експеримента разпробих едно парче кантовано ПДЧ. Имам парчета шпертплат и няколко алуминиеви дограмаджийски профила ( над 20 годишни от дебелите ) та още не съм решил какво ще е окончателното решение. Повече клоня към шпертплат с още една хоризонтална релса на, която да се хваща подпирачка.
Последна промяна от colyo на чет мар 13, 2014 7:45 am, променено общо 1 път.
ZEDYCUS - майстор
Мерси ще търся и аз такива по Пловдив.
mitko64 - майстор
Мислех къде да попитам и се извинявам, че ползвам темата. Утре ми предстои сглобяване на кухня и имам един въпрос относно монтажа на дръжките на вратите. Фабрично са си белязани отворите но от към гърба. Какво приспособление или хитринка да ползвам(става въпрос за подръчни материали), за да станат отвесни дупките, за да нямам после проблеми с завиване на дръжките?
ZEDYCUS - майстор
По добре ги пробий откъм лицето, че се разкъртва ламината и дръжката може да не скрие откъртването. От парче пдч си направи шаблон като искаш водач за дупките. Но трябва да го направиш двустранно за лява и дясна врата, тук ти пускам една примерна скица. :wink:

Прикачен файл

шаблон.JPG
шаблон.JPG (48.54 KиБ) Видяна 1861 пъти
mitko64 - майстор
Благодаря за идеята, поне доколкото я схванах! Предполагам, че трябва да плъзгам свредлото по ъгъла на фазерния шаблон.
ZEDYCUS - майстор
Не, по предварително пробитите по размера на дръжката отвори в ПДЧ-то. Така направен шаблона е ляв и десен, налагаш на ъгълът на вратата и стягаш със стяга ако не си сигурен и пробиваш вратата.

Прикачен файл

шаблон.JPG
шаблон.JPG (54.68 KиБ) Видяна 1837 пъти
mitko64 - майстор
Разбрах! Да копирам разстоянията откъм лицето. Но ако отвора е пд чгъл, трудно ще захване резбата. Освен да дупча от двете страни и срещам отворите.
ZEDYCUS - майстор
Ако си пробил отворите в шаблона на стойка, под сравнително прав ъгъл, няма да имаш проблем с винтовете. Аз ги дупча на ръка, надали уцелвам прав ъгъл и нямам проблем. Не си играй от двете страни да пробиваш, излишно заиграване според мен. Важното е междуцентровото разстояние на дръжката да уцелиш точно. :partyman:

Тема "Приспособление за пробиване на отвори за панти и сглобки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: