Всичко за дърводелството
Кики - специалист
Здравейте! имам един въпрос: ще работят ли стабилно и безпроблемно телескопични водачи за чекмедже във вертикално положение? знам какво представляват и се опасявам да не се разпаднат или разместят съчмите или ролките върху които се плъзгат при вертикален монтаж и последвало натоварване. За да изясня нещата ще кажа че ми се върти в главата един проект за механизъм с вертикално изваждане на телевизор от шкаф, като компютъра на Слави.
VLADO66 - майстор
Няма да работят добре-ще дере по долния водач.Измисли как да сложиш 2 колелца които да са вертикални в долния водач.
Кики - специалист
Доколкото схващам насоката ти, целта е да се поеме страничното натоварване. Ще го мисля още, благодаря!
mitron - специалист
Здрасти аз не разбрах какво те притеснява телескопичния водач работи добре както хоризонтално така и вертикално добре трябва да измислиш как ще го спреш като се изкара нагоре да не слезе надолу
Кики - специалист
Замислил съм ремъчно или верижно повдигане със съответната механика, електромотор, крайни изключватели и т.н. . Притесненията ми са в това да не се изсипят сачмите или ролките (каквото има там вътре) при вертикален монтаж и многократна работа в тази позиция, все пак не са предвидени за това.
iva6ki - специалист
Надали нещо ще изпадне ама те са направени за
тегло в друга посока и има голяма вероятност от
затягане ии блокажи :!:
Кики - специалист
Точно в тази посока са моите опасения.
iva6ki - специалист
Както се казва виж първо оригинала и после мисли в насока
да се побългарява http://neoform.bg/bg/product-view/2/1659.html

Тема "Телескопичен водач за чекмедже!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: