Всичко за дърводелството
rgadzhev - специалист
Загледал се в два модела Партнер, Р340 и Р4-18. Първият е 35 см3 и 1.4kw, а вторият 46 см3 и 1.2kw, а са на една и съща цена. Ще се използва за направата на един покрив и след това в двора за касрене на клони и овшки. Моля помогнете да разреша дилемата по-голяма кубатура или мощност и защо е това разминаване? Предварително благодаря !
ПК 40 - напреднал
Ако е само за един покрив и после за ден-два годишно що не заложиш на нещо електрическо? Не че нещо,ама и след пет години да го включиш ще тръгне,а онова бензиновото...
Илчо Илиев - майстор
Аз си взех ей такава-
http://www.storum.eu/McCulloch-4-18XT

Освен в лепенките няма никаква друга разлика от партнера...
Разликата в мощността е от оборотите,но не е толкова съществена разликата,че да избираш по този признак...
Виж Калоян Драгозов дали няма нещо от тоя род,че може да ти направят добра отстъпка, иначе машините са си китайски, средна хубост, номера е да не я зориш и прегряваш, иначе си бачка добре...
Аз я взех точно за каквото я искаш и ти, да си кастря оградите и като докарат дървата и има някое по-дебело да го срежа...
За сега се държи прилично,е понякога прави магарии- като я запаля и подам газ да се изфорсира...гасне, не е винаги ,но си го прави, но предполагам,че е проблем в настройката на карбуратора...
Китайски са,но поне са с една идея над баш ментетата,а и има части, ако се наложи,но то кое не се прави в Китай,а и оригинална Хускварна да е, ако не се пази и тя ще замине ...
Според мен, ако има от къде да си намериш втора употреба запазена, добре, но ако не, търси цена, машините са еднакви(Партнер и Мак),а по-новите серии са с малко кубици,но по-високи обороти и от там мощност,но и икономични...

Аз я взех за 235лв, но Драгозов беше дал супер цена от 200лв,а аз изтървах далаверата...
:partyman:

Тема "Моторен трион Партнер избор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: