Всичко за дърводелството
gmgoro - напреднал
Здравейте,

Искам да си направя оградка подобна на тази от прикачената снимка (не се вижда добре на снимката, аз си ги представям четвъртито "подострени" колчетата, а не сферично).

Виждали ли сте някъде да продават такива "подострени колчета", или как бих могъл да си ги направя сам (ще ми трябват около 200 бр., но пък нямам подходящ инструмент та вариант е и къде биха ми направили в София на достъпни цени)?

Благодаря ви!

Прикачен файл

kolche.png
bimbaeco - майстор
Става много лесно с герунг - http://www.youtube.com/watch?v=DhCwp2G_pgA.
Не се притеснявай, че това на клипа е друга машина - логиката е същата.
Ако нямаш герунг, сигурно ще ти излезе по-евтино да си купиш някой евтин и да си нарежеш материала, отколкото да плащаш някой да ти го прави.
shotik - майстор
Така от снимката не мога да знам какви размери са колчетата ,но ако ти трябва 5 х 5 х 100 см ,може да идеш в Илиянци ,почти на края на главната улица,продават рязани дърва за огрев,но имат и хоризонтален гатер ,на който режат трупи по 400 см на талпи по 5 см,ширината е различна.
На мен за три талпи по 400 Х 5 х около 21-24 см с нарязване на 5 х 5 см и цяла дължина ми взеха 45 лв.На други места ,където съм питал ,цените бяха доста по-големи/не искам да правя реклама,описвам моя случай /. Като си направиш сметка ,колко колчета ще ти трябват ,сметни колко талпи ще са ти необходими да ти набичат,само по дължина не знам дали ще искат да ти ги режат ,не знам дали имат банциг.
Това ,което ще предупредя,че материалът е суров,защото го бичат на място и го слагат под навес,но много се купува и вероятно сух материал да нямат.Може да ти ги нарежат и да ги оставиш да изсъхнат и да ги импрегнираш .
Ако намеря визитката ,ще ти пиша едно съобщение.
gmgoro - напреднал
Благодаря ви bimbaeco и shotik за светкавичните отговори!

Погледнах за герунг циркуляра - готина машинка, а и се намират като за моя случай (непртенциозни, 2-ра ръка) на прилични цени. Вроятно това е моето решение, а и за други неща ще се ползва.

Още веднъж благодарности и много успехи!

Тема "Ограда, квадратни колчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: