Всичко за дърводелството
kikaha - напреднал
Здравейте Майстори,
Имам питане за вграждане на хладилник свободно стоящ в шкаф. Интересува ме типа на пантата която се ползва за шкафа така че вратата на хладилника да се отваря с нея /т.е заедно/Има ли такива водачи на пазара или ще мисля планки някъкви. Мислих да правя шкафа 2-3 см по широк от хладилника и малко по дълбок без гръб за да се охлажда, така обаче ще се отвори процеп между вратата ПДЧ и тази на хладилнка ,как да ги свържа заедно.
griffin - майстор
Има пласмасови водачи които се захващат на предната страна на шкафа и предната страна на хладилника като ленти които се плъзгат една спрямо друга. Иначе поне нашия шкаф няма специални панти а обикновенни отваряеми панти като на врата.
sreky - специалист
Здравей,значи шкафа го правиш по широк поне 3 см от размера на хладилника за да нямаш проблем с височината на пантите.дълбочината не е проблем,но имай предвид че вратата на хладилника трябва да опира във вратата на шкафа за да може да се монтират пласмасовите водачи за които ти каза по рано колегата,ако хладилника е по навътре при затваряне на вратата на шкафа,тази на хладилника няма да се затвори и той ще работи постоянно и няма да охлажда добре ,а и може да изгори
kikaha - напреднал
Благодарско господа, разбрах какво имате в предвид ще се ходи до магазин за обков тези дни да видя тези водачи.
inspo - майстор
Предполагам знаеш, че хладилника за да работи му трябва конвекция.
griffin - майстор
Обикновенно шкафа се оставя по дълбок за да има място зад хладилника за топлообмен и при нас шкафа който е над хладилника е оставен отворен отгоре и гърба му е малко по напред за да може да минава въздуха под шкафа покрай конденцзатора на хладилника и да излиза отгоре(не е най доброто охлаждане) но вградена мебел какво да го правиш.

Тема "Питане за панти/водачи/ при вграждане на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: