• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Илчо Илиев - майстор
medel76 написа:
Здравейте,
Имам нужда да ми даде някой съвет как може да се направи временно някакво клекало или нещо подобно от дърво подвижно за външна тоалетна на село?Имам възрастна жена която като клекне трудно се изправя и трябва да седне когато ходи до тоалетна?Може ли нещо временно да се измисли от дърво или някакъв друг материал?
Мерси предварително на всички включели се!
Както ти казаха, става от стол,но намери някой по-стабилен, може и метален,а за по-хигиенично и красиво сложи седалка от тоалетна чиния...
Това с улеи, конуси не е много практично, стола се слага над дупката и дори да има нещо в страни е по-лесно да го измиеш,от колкото всеки път да миеш''конуса''
griffin - майстор
За подобно изпълнение съм виждал 2 вида преправяния единия е стара тоалетна чиния която е срязано дъното С-а и е монтирана над дупката съответно чинията си има седалка.

Другия вариант беше клингеритова тръба която беше замазана над дупката, пред дупката имаше направен наклонен улей ако пикаеш пред седалката да се стича в дупката съотв. клингеритовата тръба(40-60см диаметър) беше изрязана отдолу.
Отгоре на тръбата се слагаше дървена седалка с улей отдолу така че да се нанизва на клингеритовата тръба като шапка отпред с изрез за да стърчат някои чаркове ако го заема мъж. Отпред дървената седалка имаше изрез пак за чарковете на мъжете :-). Ако трябваше миене седалката се сваляше и с маркуча всичко си отиваше в дупката иначе седалката почти не се сваляше. За удобство може да се добави отстрани или отпред една дръжка за да се хваща човек и да се изправя.
radius - майстор
Има порцеланови чинии без S-ка, да не замръзва зимата.
zdraveca - специалист
И аз бих ти препоръчал тоалетна чиния без "S", продават се и не са супер скъпи. За възрастни хора вършат перфектна работа. Хигиенизира се много по-лесно от столове и т.н.
  • 1
  • 2

Тема "стол или клекало за възрастен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: